В ігровій формі далівці-фізики зі старшокласниками вирішували складні фізичні завдання

У Східноукраїнському національному університеті імені Володимира Даля відбулася інтелектуально-розважальна гра “Ерудит” між студентами другого курсу факультету природничих наук і школярами 11 класу КУ “ЛУВК СОШ I-II ст. – ліцей №24”.

Кожна команда складалася з семи осіб. Команда студентів взяла собі назву «Комети», а старшокласники назвали свою команду «Нове покоління». До складу журі ввійшли викладачі кафедри «Прикладна фізика», учителі ліцею й студенти.

«Цією грою ми намагалися переломити ситуацію у відношенні до фізики. Мали за мету показати, що знати природу речей – дуже цікава й корисна наука, – розповів декан факультету природничих наук, кандидат технічних наук, доцент Сергій Кривоносов. – Судячи з ентузіазму, який викликала участь в «Ерудиті», школярам не тільки корисно, але й цікаво показати свої знання в ігровій формі».

Гра складалася з 11 конкурсів. В «Розминці» командам задавалося по 13 питань, кожне оцінювалося в півбали. Інші конкурси оцінювалися від 1 до 5 балів. Наступне змагання «Ботанічний сад» виявляло знання учасників корисних властивостей рослин. У «Фізичних загадках» гравці розкривали розуміння фізичних процесів і законів фізики. Наприклад, чому для обігріву краще купувати березові, а не соснові дрова. Або чому ручні годинники рекомендується заводити не ввечері, а вранці, попередньо знявши їх на ніч.

Далі йшов математичний конкурс із «бонусом»: у команди, яка перша відповіла на питання «Що таке ИКИБУК?», зароблені бали множилися на два. У змаганні «Хто швидше» з кожної команди брало участь по двоє. Вони на швидкість розташовували назви міст так, щоб з початкових букв склалася назва фізичного приладу, а потім пояснювали для чого це пристосування потрібно.

Потім ішли «Питання від викладачів», запечатані в конверти. Кожна команда повинна була відповісти по одному питанню. У наступному завданні два гравці від кожної команди повинні були відповісти на питання кросворда й прочитати ключове слово «блискавка». Для вболівальників також пропонувалася вікторина. Глядачам задавалися питання, а за правильну відповідь вручалася «медаль». Той, хто отримав найбільшу кількість жетонів, наприкінці гри був заохочений грамотою.

У конкурсі «Хто? Де? Коли?» кожна команда якнайшвидше повинна була знайти правильну відповідність між іменами п’яти знаменитих фізиків, назв країн, де вони проживали, і століть. Капітани змагалися у відповідях на загадки про фізичну природу речей. В останньому конкурсі – «Філософія життя» – суперники повинні були випередити один одного у відповіді на питання про знаменитого вченого.

За підсумками змагань «Комета» поступилася команді «Нове покоління», щоб заохотити школярів за дійсно гарну підготовку й знання в області фізики. Самі активні учасники обох команд були нагороджені грамотами. Варто відзначити, що студенти і викладачі кафедри прикладної фізики в рамках педагогічної практики не в перший раз проводять подібні заходи для школярів.

Підготувала: Наталія Вергуненко