В Коледжі СНУ ім. В. Даля голови обласних рад директорів обговорили проблеми та перспективи розвитку вузів I-II рівня акредитації

В Коледжі Східноукраїнського національного університету імені Володимира Даля відбулося засідання Спілки голів обласних рад директорів ВНЗ I-II рівня акредитації України. Це захід співпав зі святкуваннями, присвяченими 90-річчю Коледжу СНУ ім. В. Даля.

Члени конференції обговорили діяльність та актуальні проблеми вищих навчальних закладів I – II рівнів акредитації, до яких відносяться ліцеї, училища, технікуми, коледжі. На збори приїхали 23 глави обласних рад директорів Україні, представники методичних об`єднань, а також представники Міністерства освіти і науки України та Луганської обласної державної адміністрації.

Перед засіданням пройшов другий етап виставки-презентації «Гуманізація освіти: диференціація та індивідуалізація навчання і виховання» серед ВНЗ I-II рівня акредитації Луганської області». Перший етап – у перший рік передбачає відбір кращих в навчальному закладі, а другий етап – у другий рік на обласному рівні. Всього у виставці-презентації в період проведення 2008-2010 н.р. взяли участь 258 викладачів вузів, представивши на конкурс 185 робіт. На конкурсі представлені навчально-методичні матеріали з загальноосвітніх та спеціальних дисциплін. За підсумками конкурсу вийшла збірка-каталог матеріалів педагогічної майстерності «Гуманізація освіти: диференціація та індивідуалізація навчання і виховання».

За словами Голови Союзу глав обласних рад директорів ВНЗ I-II рівня акредитації України, директора Київського технікуму електричних приладів Анатолія Похрестника, наразі основною проблемою, що стоїть перед навчальними закладами є фінансування.

«Найбільшою основною проблемою є фінансування. Держава дає стільки коштів, наскільки воно здатне. Також проблемою є брак підручників і навчальних посібників. Але ця проблема вирішувана», – розповів Анатолій Похрестник.

Крім того, на засіданні були розглянуті питання вступної кампанії 2010 року. За словами Голови Союзу глав обласних рад директорів ВНЗ I-II рівня акредитації України, в цьому році в коледжі та технікуми був великий конкурс, тому що стурбовані введенням 12-річної системи навчання в школах, батьки після 9-го класу воліли віддавати своїх дітей вчитися вже зараз. Це і створювало такий ажіотаж при вступі.

«На засіданні було підготовлено лист до Міністерства освіти і науки України з проханням залишити правила прийому до вищих навчальних закладів у такому вигляді, як вони були в цьому році», – підкреслив Анатолій Похрестник.

Рішення питання нестачі навчальної літератури він бачить в об`єднанні і спільну роботу навчальних закладів по всій Україні. Для цього уряду необхідно прийняти відповідну постанову, яка звільнить вищі навчальні заклади від оподаткування у разі виготовлення у стінах вузів I – II рівнів акредитації якого-небудь приладу або книги і продажу їх іншій особі.

«У цьому випадку ми з неприбуткових організацій стаємо прибутковими, і будемо обкладатися податками. Тому багато навчальних закладів не хочуть обмінюватися технологіями і знаннями», – зазначив Анатолій Похрестник.

Також він розповів про те, що на засіданні Спілки було розроблено Положення про Союз глав обласних рад директорів ВНЗ I-II рівня акредитації України. У цьому положенні одним із завдань є створення Методичних об`єднань України, що дозволить викладачам з різних областей України відвідувати конференції в інших навчальних закладах та ділитися досвідом зі своїми колегами.

«Зараз немає такого механізму, коли директор навчального закладу може направити викладача на конференцію, тому що в бюджеті організації не закладені відповідні кошти. Прийняття цього Положення урядом допоможе знайти такі кошти з держбюджету », – розповів Анатолій Похрестник.

Підготувала: Тетяна Вауліна