Print

В СНУ ім. В. Даля урочисто відкрито Програму малих стипендій Access для школярів

 

В конференцзалі головного корпусу СНУ ім. В. Даля пройшла церемонія офіційного відкриття Програми малих стипендій з вивчення англійської мови Посольства США в Україні («English Access Microscholarship Program» – скорочено Access). Програма проводиться за підтримки Посольства Сполучених Штатів Америки в Україні і фінансується Державним департаментом Сполучених Штатів Америки.

21 школяр, в тому числі діти з малозабезпечених і соціально вразливих родин, переселенці і діти з особливими потребами, діти учасників бойових дій, безкоштовно поглиблюватимуть знання англійської мови, більше дізнаються про Сполучені Штати Америки, їхню культуру і цінності, розвинуть лідерські навички, візьмуть активну участь у розвитку України.

Заходи в межах програми Access в Україні реалізує Міжнародна неприбуткова організація Project Harmony, Inc. у партнерстві з організаціями, що активно працюють з дітьми і молоддю, зокрема в Сєвєродонецьку з «Фундацією «Простір» та СНУ ім. В. Даля, який надає для занять з дітьми навчальну базу.

Заняття розраховані на 360 годин занять (близько 2 років) і триватимуть до серпня 2019 р. Учасники програми безкоштовно забезпечуються підручниками. В рамках програми буде проведена інтенсивна навчальна сесія на базі дитячого табору під час літніх канікул. Хоча від кандидатів на участь у програмі не вимагалося високого початкового рівня знань з англійської мови, вони все ж мали засвідчити свою загальну належну успішність в школі і мотивацію до навчання.

Урочистий захід відкрила координатор проекту від СНУ ім. В. Даля Олена Середіна. Вона представила учням та їхнім батькам людей, завдяки яким стала можливою реалізація програми: ректора СНУ ім. В. Даля, д.т.н., професора Ольгу Поркуян, Аташе з питань вивчення англійської мови Посольства США в Україні Джона Силвера, Директора Офісу програм вивчення англійської мови Державного департаменту США Джозефа Букбайндера, директора організації Project Harmony, Inc. в Україні Андрія Гайдамашка, а також викладачів англійської мови СНУ ім. В. Даля, які безпосередньо займатимуться з дітьми: Ірину Афоніну та Альону Бовт.

Зліва направо: Джозеф Букбайндер, Джон Силвер, Андрій Гайдамашко

О.В. Поркуян від щирого серця привітала хлопців та дівчат з початком важливого етапу у їхньому житті. Адже програма Access надає чудову нагоду не лише для вивчення англійської мови як такої. Вона відкриває дітям цілий світ необмежених можливостей, виявляє та розвиває найкращі здібності та риси їхніх характерів. Ольга Вікторівна також подякувала американським спонсорам та організаторам проекту за підтримку дітей України, висловила сподівання на подальшу плідну співпрацю Університету із закордонними партнерами.

В центрі: Ольга Поркуян

 Аташе з питань вивчення англійської мови Посольства США в Україні Джон Силвер зазначив, що Україну та США поєднують тісні взаємини, і програма Access – це ще один інструмент, що сприяє взаєморозумінню між народами обох країн. Програма розрахована не лише на вивчення мови, а також на знайомство з культурою, традиціями, цінностями, стилем життя американців.

Програма функціонує з 2004 року, і за цей час більше 110 тисяч дітей з усього світу взяли в ній участь. А в цьому регіоні, де неподалік відбуваються бойові дії, особливо важливо підтримувати дітей та молодь, і США насправді хочуть їм допомагати. І насамперед це стосується дітей з найбільш соціально уразливих шарів населення, адже права на повноцінне навчання, права на щасливе майбутнє заслуговують усі діти без винятку.

Джон Силвер

Діти, які успішно проходять навчання за програмою Access, отримують відповідні сертифікати, що полегшують їм доступ до інших проектів, котрі фінансуються Сполученими Штатами Америки. Звичайно, це не означає автоматичний допуск до усіх програм, але конкурентні шанси цих дітей значно підвищуються.

Директор Офісу програм вивчення англійської мови Державного департаменту США Джозеф Букбайндер наголосив на тому, що як Україна, так і США є демократичними державами, а демократичні держави мають підтримувати одне одного, особливо у скрутні часи. США зацікавлені у тому, щоб допомагати дітям у всьому світі, і сподіваються, що завдяки цим спільним зусиллям молодь зможе побудувати своє світле майбутнє.

За трибуною Джозеф Букбайндер

Англійська мова – це мова освіти, науки, техніки, бізнесу, інтернет-комунікацій. Для людей, що її вивчили, відкривається безліч можливостей, безліч дверей. Звичайно, їм доведеться багато й напружено працювати, але знання англійської дає додаткові переваги, щоб досягнути успіху на життєвому шляху.

Джон Силвер і Джозеф Букбайндер також відзначили, що організатори програми висувають суворі вимоги при відборі як учнів, так і місця проведення занять, а також викладацького персоналу. Умови, що надає СНУ ім. В. Даля, є більш ніж прийнятними для успішної реалізації проекту, а рівень викладачів задовольняє усім вимогам.

Дітям, що стали учасниками програми Access, вручили свідоцтва Посольства США в Україні, а потім відбулося неформальне спілкування учнів та американських гостей за солодким столом.