У вступній кампанії 2013 року буде змінено алгоритм розподілу абітурієнтів за пунктами тестування та удосконалено тести з деяких предметів. Про це в інтерв’ю газеті «Освіта України» (№ 1 від 8.01.2013) розповіла директор Українського центру оцінювання якості освіти (УЦОЯО) Ірина Зайцева.
Розподіл абітурієнтів за пунктами тестування буде здійснюватися після завершення процесу формування бази абітурієнтів з урахуванням регіону проживання та обраної майбутнім вступником мови. Докладна інформація про місце, дату і час проведення ЗНО буде зазначено в особистому запрошенні-перепустці. Абітурієнти отримають їх поштою мінімум за три тижні до початку тестування або зможуть роздрукувати ці документи зі своєї особистої сторінки на сайті УЦОЯО.
Щодо нововведень в тестах, то вони, за словами Ірини Зайцевої, в першу чергу спрямовані на підвищення якості пропонованих завдань та більш точне оцінювання рівня знань абітурієнтів. Так, були змінені тести з наступних предметів:
– Фізика. Замість 36 абітурієнтам пропонують 34 завдання, а час на їхнє виконання залишився колишнім (180 хвилин). Зменшено кількість завдань з вибором однієї правильної відповіді, а збільшено – з відкритою короткою відповіддю. Також підвищена значущість частини іспиту, де абітурієнти вирішують завдання та вписують отриманий результат. Правильність їхнього вирішення буде максимально оцінюватися в 20 балів з 56 за все тестування.
– Іноземні мови. У тестах урізано кількість мовних ситуацій і змінено критерії оцінювання власного висловлювання: видалено критерій «Логічність і послідовність викладу» та встановлені нові інтервали кількості помилок і балів, що виставляються під час оцінювання мовного оформлення висловлювання.
– Всесвітня історія та історія України. У тестах зменшено кількість завдань (з 60 до 55) та часу на їхнє виконання (з 150 хвилин до 135).
– Українська мова та література, російська мова. Тут зміни в основному стосуються критеріїв оцінювання орфографії, пунктуації, лексики, граматики та стилістики мовного оформлення власного висловлювання абітурієнта.
За матеріалами www.mon.gov.ua