В`ячеслав Зайцев високо оцінив роботу модельєра-далівчанкі

Студентка кафедри легкої і харчової промисловості Східноукраїнського національного університету імені Володимира Даля Євгенія Меркулова отримала високі оцінки журі на XI Міжнародному конкурсі молодих дизайнерів і модельєрів «Подіум-2011», що проходив у Ростові-на-Дону. Далівчанка була нагороджена за оригінальну колекцію одягу під назвою «Український сувенір», представлену в номінації «Фольклор».

До складу оргкомітету конкурсу увійшли декан факультету дизайну і технологій Міжнародної школи маркетингу MOD’SPE (Париж) Ольга Користова, міжнародний фешн-аналітик Олександр Хількевич, а також багато інших. Головою журі був призначений знаменитий кутюр’є В’ячеслав Зайцев. Судді оцінювали художню виразність, новизну ідеї, рівень професійної майстерності та комерційну перспективу в запропонованих швейних виробах.

У цьому році в семи номінаціях за головний приз «Подіуму» боролися 150 осіб, у номінації «Фольклор» пропонувалося ознайомитися з 30-ма колекціями. Крім учасників, які приїхали з різних куточків Росії, були і представники восьми країн, у тому числі з чотирьох міст України. З колекцією моделей одягу «Український сувенір» Луганщину представляла Євгенія Меркулова. Вона переробила в сучасному стилі народну спадщину українського костюма, за що отримала приз за оригінальну колекцію одягу.

«Оскільки це міжнародний конкурс, то мені захотілося виступити саме з показом національної українського одягу, переробленого на новий лад, – розповіла Євгенія Меркулова. – Участь у цьому конкурсі з такими великими метрами мистецтва принесла мені неоціненний досвід, завдяки якому я пізнала напрямок для розвитку».

Нагадаємо, що конкурс молодих дизайнерів і модельєрів проходив в одинадцятий раз. Студенти Східноукраїнського національного університету беруть в ньому участь вдруге і вдруге отримують високі оцінки міжнародного журі. В’ячеслав Зайцев відзначив, що в цьому році конкурсанти показали дуже непоганий рівень. У кожному з них, за його словами, відчувається школа, традиції свого народу, а також добра поінформованість про тренди модної індустрії. Також знаменитий кутюр’є додав, що завдяки таким талановитим молодим модельєрам у легкої промисловості є велике майбутнє.

Також з XI Міжнародного конкурсу молодих дизайнерів і модельєрів «Подіум-2011» луганці привезли диплом за успішну підготовку молодих дизайнерів завідуючою кафедри легкої та харчової промисловості Інною Дейнекою та листи подяки від Російських колег ректору СНУ ім. В. Даля Олександру Голубенко і вузу.

Підготувала: Наталія Вергуненко