В ювілейний рік СНУ ім. В Даля ввійшов в десятку кращих вузів України та підтвердив лідерство на луганському освітньому просторі

На офіційному сайті проекту «Компас» та газеті «Сегодня» від 14 травня 2010 року опублікований «Рейтинг национальных вузов «Компас – 2010». Східноукраїнський національний університет імені Володимира Даля ввійшов в десятку кращих вузів України, посівши сьоме місце. В регіональному рейтингу цього ж проекту Далівський університет єдиний з Луганських вузів ввійшов в п’ятірку кращих вищих навчальних закладів Східного регіону. Загалом учасниками рейтингу стали 234 українські вищі навчальні заклади III-IV рівня акредитації.

За даними, представленими на офіційному сайті проекту, методологія рейтингу «Компас – 2010» залишилася незмінною, і цього року вона також враховує інформацію, отриману в результаті комплексних соціологічних досліджень. Традиційно вони оцінюють ступінь відповідності послуг у сфері освіти вимогам ринку праці, а також – загальну оцінку вузів такими цільовими аудиторіями, як працедавці (представники крупного і середнього бізнесу), випускники (випускники українських вузів 2004-2009 рр.), роботодавці-експерти (представники підприємств, в діяльності яких беруть участь фахівці п’яти крупніших напрямів підготовки). Всього під час дослідження було опитано 1350 роботодавців і 1150 випускників українських вузів.

Дослідження передбачало складання рейтингу вузів за трьома напрямами: загальнонаціональний рейтинг (що оцінює положення серед інших вузів), галузевий рейтинг (бізнес-економічний, юриспруденція, інженерно-технічний, інформаційні технології (IT), архітектура-будівництво), регіональний рейтинг (ілюструє місце в своєму регіоні – Західному, Центральному, Південному, Східному).

Східноукраїнський національний університет імені Володимира Даля у загальному рейтингу зайняв 15 пункт з 234, з рейтинговим балом 23 (сьоме місце). Одна зі складових успішності внз в рейтингу – задоволеність випускників вузу отриманою освітою і можливістю застосування її в трудовій діяльності – склала 74 бали. За цим показником луганський виш випередив низку провідних вузів Києва, які посіли третє, п’яте та шосте міcця.

До речі, і інші виші Луганщини знайшли своє місце в рейтингу. Так, Луганський національний аграрний університет розташований на 55 пункті (у групі володарів восьмого місця). На дев`ятому місці (80 пункт) з сумою балів 10 розмістився Луганський національний університет імені Тараса Шевченка; а в цій же групі з 9 балами – Луганський державний університет внутрішніх справ імені Е.Дідоренко (99 пункт).

«Вже не перший рік наш університет стає кращим вузом не тільки на Луганщині, але й визнається одним з сильніших в Україні, – відзначає ректор університету професор Олександр Голубенко. – Це, безумовно, досягнення всього колективу. Такому результату сприяло, перш за все, зростання якісного потенціалу професорсько-викладацького складу і, як наслідок, поліпшення показників якості навчання і наукової роботи. Цьому ми приділяємо головну увагу в наший діяльності. Всеукраїнське визнання якості освіти, яка надається в нашому вузі – це найкращий подарунок для всіх Далівчан до ювілею університету».

У регіональному рейтингу, що розглядає 47 вузів Східного регіону (Донецької, Луганської, Харківської областей), до п`ятірки переможців також увійшов СНУ ім. В.Даля, зайнявши п’яте місце з регіональним рейтинговим балом 39.

Таким чином, Східноукраїнський національний університет імені Володимира Даля залишається лідером серед університетів Луганщини. Про це свідчить і присвоєння Постановою Кабінету Міністрів України №227 від 24 березня 2010 року СНУ ім. В. Даля статусу самоврядного (автономного) дослідницького національного університету. Тим самим, Далівський університет став чотирнадцятим в усій Україні відзначеним цього найвищого статусу для вищих навчальних закладів. Дійсно, 90-річний ювілей Далівський університет і далівці зустрічають у новому статусі та повідними позиціями в рейтингу, що підтверджує визнання вишу як найбільшого освітньо-навчального центру.