Вчені СНУ ім. В. Даля – єдині на Луганщині стипендіати премії Президента України

Згідно з Наказом Президента України № 642/2012 «Про присудження щорічних премій Президента України для молодих вчених 2012 року», два представники кафедри залізничного транспорту Східноукраїнського національного університету імені Володимира Даля – кандидат технічних наук, старший викладач Катерина Кравченко та аспірант Максим Ковтанець  – отримають премію Президента України.

Далівські вчені – єдині представники вишів та наукових установ Луганської області, що увійшли до переліку стипендіатів щорічної премії. Катерина Кравченко та Максим Ковтанець отримали премії за цикл наукових праць «Розробка новітніх технічних рішень та способів з покращення експлуатаційних властивостей локомотивів».

У своїй роботі винахідники СНУ ім. В. Даля проаналізували експлуатаційні фактори та конструктивні параметри екіпажа, що впливають на реалізацію максимальних тягово-зчіпних зусиль локомотива, дослідили ефективність використання електризованого абразивного сипучого матеріалу в контакті колеса з рейкою для підвищення зчеплення, визначили шляхи підвищення тягово-зчіпних якостей локомотивів, які забезпечуватимуть мінімізацію ковзання в контакті колеса з рейкою.