Вчені з різних країн обговорили у СНУ ім. В.Даля питання розвитку транспорту та логістики

Днями в місті Ялта (Крим, Україна) відбулася II Міжнародна науково-практична конференція «Технології, матеріали, транспорт і логістика: перспективи розвитку». Організатор – кафедра комп’ютерних технологій на промисловому і міському транспорті Східноукраїнського національного університету імені Володимира Даля. У обговоренні питань взяли участь представники більш 40 провідних навчальних закладів, наукових і промислових організацій з 12 країн: Білорусія, Болгарія, Грузія, Іспанія, Китай, Кувейт, Латвія, Польща, Росія, Татарстан, Узбекистан, Україна.
Конференція присвячена комплексно-інтегрованим тематикам науки і виробництва, а саме: фундаментальним проблемам матеріалознавства, наноматеріалам і технологіям, технологіям і матеріалам в транспортному машинобудуванні, промисловому і міському транспорту, логістичним системам транспорту промислової й міської інфраструктури, комп’ютерним науки й технологіям, новим методам одержання й обробки матеріалів; трибології і надійності, екології та економіки транспорту.
Головна мета конференції – розвиток наукових і науково-технічних міжнародних контактів, спрямованих на створення перспективних матеріалів і технологій для розвитку транспорту й логістики та впровадження наукових розробок на ринку.
Найбільшу зацікавленість мали доклади провідних вчених-учасників конференції: професора А.Сладковського «Утілізація CO2 в польскій енергетичній промисловості» (Польща, Катовіце), академіка ТАУ Н.Найша «Підвищення екологічної і економічної ефективності залізничного транспорту» (Україна, Луганськ), професора В.Пенчевої «Аналіз розвитку вантажних перевезень в Болгарії » (Болгарія, Русе), професора О.Перевалової «Вплив обробки іонними пучками цирконію на структуру та механічні властивості сталі» (Росія, Томськ), професора М. Маринова «Оцінка безпеки дорожнього руху в Болгарії» (Болгарія, Русе), професора Р.Невшупи «Нові методи аналізу водороду, що міститься конструкційних сталях при корозії» (Іспанія, Мадрид).
Також цікавими для присутніх були доповіді професора Г.Баглюка «Дослідження особливостей структуроутворення при спечені порошкових матеріалів з використанням концентрованого сонячного випромінювання» (Україна, Київ), професора Амиер Аль-Али «Вивчення причин корозії в зварних швах трубопроводів з вуглецевих сталей», професора А.Стоянова «Дослідження енергетичної ефективності легкових автомобілів при роботі на бензині і зрідженому газі» (Болгарія, Русе), професора Г.Туманішвілі «Шлях тертя і інтенсивність зношування коліс і рейок» (Грузія. Тбілісі), професора Е.Шабарова «Колісно-зубчаста залізниця в танспортно-логістичної системі курортів північного Кавказу» (Росія, Санкт-Петербург).