Print

Veni Vidi Vici – Прийшов. Побачив. Переміг

 

Саме під таким гаслом цього року проходив прийом документів у вузи нашої країни. 2010 рік з прийняттям нових правил прийому привніс нововведення, які не всі змогли прийняти, зрозуміти або оцінити. Проте все найтяжче вже позаду. Тепер залишився останній ривок – підвести підсумки «Вступної компанії 2010 року».

У Східноукраїнський національний університет імені Володимира Даля в цьому році подали заяв на навчання понад 15 тисяч осіб. Не всі з них змогли стати далівцями, оскільки кількість бюджетних місць обмежена. За результатами конкурсу сертифікатів, 1400 абітурієнтів стали студентами університету бюджетної форми навчання базового вузу.

І ця цифра лише по Луганську. Адже університету підпорядковані ще й кілька підрозділів, розташованих у ряді міст Луганської області та в Автономній Республіці Крим. За словами відповідального секретаря приймальної комісії СНУ ім. В.Даля Дмитра Марченка, щоб дізнатися загальну цифру бюджетних місць по усьому університету, потрібно трохи почекати, оскільки ще не всі підрозділи надіслали свої звіти. А кількість «контрактників» стане відома тільки після 30 серпня: саме до цього терміну будуть прийматися заяви на навчання на контрактній основі.

Яким же спеціальностям в цьому році найбільше віддавали перевагу вчорашні випускники шкіл? Як розповів Дмитро Марченко, це як і раніше – «право», «фінанси» і «туризм». Топ-5 найбільш затребуваних спеціальностей очолили «транспортні технології» і «філологія (переклад)».

«Незатребуваних спеціальностей у нас не було. Всі бюджетні місця були укомплектовані. Державне замовлення було виконане повністю», – зазначає відповідальний секретар приймальної комісії Далівського університету Дмитро Марченко.

Скільки людей претендувало в цьому році на одне місце по університету, якщо документи на вступ подали 15 тисяч осіб? Тут варто відзначити, що із загальної кількості вступників багато хто відразу вирішували йти на заочну форму навчання, тому середня кількість осіб на одне місце розраховувалося за тими абітурієнтами, які надходили на денну форму навчання.

За словами Дмитра Марченка, цього року в середньому на одне бюджетне місце по університету претендувало 14 осіб. Найбільш популярним напрямком підготовки в цьому році стали «транспортні технології». На 40 бюджетних місць заяви на вступ подали 600 осіб. Також він зазначив, що для вступників на пільговій основі цього разу Міністерство освіти встановило квоту в 25% від загального плану прийому абітурієнтів.

«Право здавати іспити на вступ мали три категорії вступників. Перша – інваліди. Друга категорія – випускники шкіл 2007 року і раніше. Третю категорію склали демобілізовані з армії в цьому році», – розповів Дмитро Марченко.

Також він вказав як ці категорії абітурієнтів здавали іспити: «Вони могли вибирати ті ж іспити з переліку сертифікатів, що й інші абітурієнти. Тобто: математика, українська, історія, географія, біологія, іноземна мова, фізика».

Сьогодні існує думка, що рівень свідомості у виборі професії та загальний рівень освіченості абітурієнтів з кожним роком знижується. З цим відповідальний секретар приймальної комісії Далівського університету не згоден: «Якщо судити за балами сертифікатів, то в цьому році він такий же, як і в минулому. Про рівень підготовки потрібно буде питати на кафедрах після першої сесії».

Тоді який же середній конкурсний бал сертифікатів був у цьому році? Згідно з наданими даними, по університету він склав 670 балів. Також важливе питання, яким задавалися багато вступників, переглядаючи списки рейтингів: якщо при вступі на бюджет або на контракт у двох і більше претендентів однакова кількість балів, кому з них буде віддано перевагу?

«У нас таких випадків у цьому році не було», – прокоментував відповідальний секретар приймальної комісії СНУ ім. В. Даля Дмитро Марченко.

Приймальня компанія-2010 як для вступників, так і для членів приймальної комісії, пройшла воістину під девізом «Veni Vidi Vici» – «Прийшов. Побачив. Переміг». Кожен переміг у своїй боротьбі: абітурієнти за право навчатися в престижному університеті, а представники приймальної комісії – в тому, що зуміли витримати величезний ритм і обсяг роботи.

Підготувала: Тетяна Вауліна