Print

Відбулася зустріч далівців з гостями з Латвії

 

Студенти та викладачі СНУ ім. В. Даля зустрілися з надзвичайним та повноважний послом Латвійської Республіки в Україні Юрісом Пойкансом та військовим аташе Посольства Латвійської Республіки в Україні полковником Еріксом Наглісом. Відкрита лекція на тему «Латвія-Україна в об’єднаній Європі» відбулася в рамках візиту поважних гостей в Луганську область. На зустрічі також були присутніми в.о. голови облдержадміністрації – керівника обласної військово-цивільної адміністрації Геннадій Іваненко, директор департаменту  зовнішніх зносин Луганської ОДА Денис Денищенко, представники Національної гвардії України.

Пан Пойканс розповів про труднощі і переваги приєднання Латвії до Європейського союзу, навів цікаві факти. Приміром, при формуванні бюджету ЄС республіка на кожен один євро, який віддає в загальний гаманець, отримує 4. Тому розвиток країни дуже помітний навіть візуально. Не витримали конкуренції такі створені за радянських часів підприємства як «РАФ». Ці автомобілі витіснив Mercedes-Benz та інші іномарки. А ось парфюмерна фабрика Dzintars вижила і розвивається, як і підприємства харчової промисловості.

Відповідаючи на запитання присутніх, пан посол та військовий аташе розповіли про впровадження стандартів НАТО в латвійській армії, вирішення мовного питання, міграційні процеси, адміністративну реформу тощо.