Відкрито виставку творчих робіт конкурсу «Где родился, там и пригодился»

В Музеї історії та досягнень Східноукраїнського національного університету імені Володимира Даля відбулося урочисте відкриття виставки творчих робіт конкурсу «Где родился, там и пригодился», що проводився на честь 210-річчя від дня народження Козака Луганського і 10-річчя присвоєння імені Володимира Даля університету. Більш ніж 150 робіт різноманітного формату, які представлені до участі в конкурсі, можна побачити у Далівському університеті впродовж двох тижнів.

Серед перших відвідувачів музею були представники ректорату: перший проректор професор Михайло Смирний та проректор з науково-педагогічної роботи професор Галина Щедрова. Урочисту червону стрічку з відкриття виставки перерізав ректор університету професор Олександр Голубенко.

Творчий конкурс проводився за двома видами: літературний жанр (есе, вірш, байка, оповідання, переклад, пісня тощо) та твори прикладного мистецтва (художнє литво, символіка про Володимира Даля, малюнки, фотографії, плакати тощо). Студенти, професорсько-викладацький склад, співробітники університету представили індивідуально або колективно різні види творчих робіт. «Учасники з ентузіазмом підійшли до оголошеного конкурсу, – розповідає директор музею історії та досягнень Наталія Савченко. – У конкурсі взяли участь іноземні студенти, жителі з інших куточків України. Праці надзвичайно глибинні, неординарні, креативні, і кожна з експозицій заслуговує на окрему увагу».

Організаторами творчого конкурсу є ректорат, профспілкові комітети студентів, викладачів та співробітників, а також координаційна рада студентського самоврядування університету. Головною метою проведення конкурсу є розширення та поглиблення загальнокультурної і професійної підготовки студентської молоді через осягнення життєвого шляху нашого славетного земляка, лексикографа, етнографа, лікаря, морського офіцера, інженера, зоолога, автора «Толкового словаря живого великорусского языка» та «Пословиц русского народа» – Володимира Івановича Даля, формування поваги до особистості великого земляка, розуміння взаємозв’язку минулого, сучасного і майбутнього свого краю та держави, а також виявлення, підтримка та заохочення найбільш обдарованої і талановитої молоді та співробітників університету.

Підбиття підсумків та визначення лідерів серед учасників відбудеться через два тижні. Тож усі бажаючі мають змогу побачити унікальні роботи, пов’язані з життєвим та творчим шляхом славетного земляка Володимира Даля.