Відомі журналісти розповіли далівцям про якісну журналістику

На філологічному факультеті Східноукраїнського національного університету імені Володимира Даля в рамках проекту «Підтримка журналістської освіти в Україні» за підтримки «Фонду розвитку ЗМІ» Посольства США в Україні відбувся семінар-практикум з журналістської майстерності.

Студентам спеціальностей «Українська мова та література», «Журналістика», «Політологія», «Соціологія» голова правління ГО «Центр підтримки журналістської освіти», журналіст, медіа-експерт, кандидат філологічних наук Віталій Жугай і підполковник запасу, військовий журналіст ГО «Громадська студія» Анатолій Тобілко провели пізнавальні майстер-класи на теми «Критерії якісної преси в сучасних медіа» і «Робота журналіста в зоні бойових дій та надзвичайних ситуацій».

У бесіді зі студентами журналісти намагалися знайти відповіді на такі важливі питання сучасної журналістики, як: критерії розрізнення якісної і неякісної преси, принципи якісної преси, завдання преси в умовах гібридного воєнного конфлікту, як журналістові стати помітним у масиві інформації, безпека журналіста в зоні воєнного конфлікту, дотримання державної і військової таємниці під час висвітлювання подій про бойові дії, етичні норми в матеріалах про воєнні дії, етика світлин до матеріалів про надзвичайні і бойові ситуації, інформаційна війна як складник гібридної війни тощо.

У підсумку зустрічі студенти дійшли висновку, що якісні медіа-ресурси діють на людей просвітницьки і навіть сприяють правильним рішенням політиків. Щоб не поповнити ряди представників «жовтої преси», журналіст має бути неупередженим, об’єктивним (діяти за принципом «Платон мне друг, но истина дороже» та «не навреди»), прогнозувати наслідки своїх інформаційних матеріалів, уникати мови ненависті.

На згадку про участь у семінарі всі учасники отримали сертифікати.

20160425mkjur2 20160425mkjur6