Володимир Семиноженко високо оцінив інноваційні наукові розробки вчених СНУ ім. В.Даля

У ході поїздки до Луганська голова Державного агентства з питань науки, інновацій та інформації, доктор фізико-математичних наук професор Володимир Семиноженко відвідав Східноукраїнський національний університет імені Володимира Даля.

На зустрічі зі студентами Володимиру Петровичу присвоїли звання «Почесний доктор СНУ ім. В.Даля» і ректор університету професор Олександр Голубенко вручив гостю традиційну мантію та конфедератку. Для присутніх студентів Володимир Семиноженко прочитав лекцію на тему «Розвиток науково-технічної та інноваційної сфер». У ній він пор підняв питання про необхідність активного розвитку науково-дослідної галузі в Україні. Поворот до технічних наук, таким як математика, фізика – це, на думку Володимира Петровича, – головне в розвитку світової економіки, яка характеризується трьома аспектами: розумна, стійка й необ’ємлюща. Ключовим чинником розвитку країни є технології, які в процентному співвідношенні займають 50%, менше – по 25% – це громадські інститути і економічне середовище.

«Сьогодні у нас альтернативи інноваційному високотехнологічному сучасному шляху в розвитку технологій в Україні немає, – наголосив у виступі голова Державного агентства з питань науки, інновацій та інформацій Володимир Семиноженко. – Ніякі складальні виробництва, ніякі секонд-хенди ніколи не вирішать проблему нормального стану країни. Тому наше завдання – дати Україні можливість завжди задавати вектор розвитку».

Розвиток держави у напрямку інноваційних високотехнологічних розробок вимагає і комплексного підходу до збільшення інтересу до цієї галузі досліджень. Головною ланкою розвитку в цьому напрямку, безумовно, залишаються кваліфіковані кадри. Їх джерело – такі провідні дослідницькі університети країни, як Далівський університет, вважає Володимир Петрович.

Володимир Семиноженко відвідав Лабораторію росту кристалів ВНУ ім. В. Даля, яка вже 25 років займається мікроелектронікою та отриманням монокристалів напівпровідникових матеріалів. Тут доктор технічних наук керівник «Лабораторії росту кристалів» Геннадій Кожемякін розповів про інноваційні ідеї з розробки методів і вирощування монокристалів карбіду кремнію, галію, сурми, індію для електронної промисловості. Також конструкцію верстатів різання монокристалів кремнію та сапфіру на пластини презентував завідувач кафедрою обладнання електронної промисловості, доктор технічних наук професор Сергій Єрошин.

Підготувала Галина Щербак