Вперше на Міжнародній олімпіаді в Тегерані представляв Україну студент-хімік зі СНУ ім.В.Даля

З 5 по 12 серпня українська делегація вперше брала участь у IX Міжнародній олімпіаді з хімії серед студентів. Україну в столиці Ірану представляв переможець Всеукраїнської олімпіади з хімії студент 3 курсу Східноукраїнського Національного Університету імені Володимира Даля Василь Смалій.

У Міжнародній студентській олімпіаді з хімії взяли участь представники Татарстану, Словенії, Польщі, Туркменістану, України, Ірану, Іраку, Росії та Вірменії. В командах було до 5 осіб. Захід проходив в 4 тури за два дні. Всім учасникам належало виконати завдання по 4 основним напрямам: органічної, неорганічної, фізичної та аналітичної хімії. Наш студент  посів у загальному заліку 17 місце, набравши 80 балів. Голова української делегації директор інституту міжнародних відносин СНУ ім.В.Даля Олексій Целіщев оцінив результат новачка у змаганнях такого рівня як успішний.

2

Організатори відзначили досить хороший як для дебютанта рівень підготовки студента з Сєвєродонецька, нагородивши почесним дипломом, і запросили брати участь в наступному році. У 2017 році в Ірані відбудеться ювілейна Х Міжнародна студентська олімпіада, куди делегація України отримала запрошення брати участь у розширеному, вже до 5 осіб, складі. Олексій Борисович підкреслив: «Ми мали можливість отримати від організаторів завдання за попередні п'ять років і хочемо провести за майбутній рік цілеспрямовану підготовку майбутніх студентів-конкурсантів, щоб взяти участь в олімпіаді з більш серйозними амбіціями».

9

Іранська сторона ґрунтовно підготувала даний захід. Для гостей та учасників олімпіади була представлена широка культурна пізнавальна програма, різноманітні екскурсії, поїздки. «Півдня ми були зайняті в університеті, а після обіду нас обов'язково кудись везли. Ми відвідали тегеранську телевежу, де з висоти 290 метрів на оглядовому майданчику перед нами відкрився приголомшливий вид на красиве місто, оточене горами. Нас познайомили з Тегераном, з історією Ірану, побували в музеях, у резиденції перших керівників країни», – розповів Олексій Целіщев. У підсумку, далівці отримали приємні враження від цієї ісламської республіки.

10

Своїми враженнями від олімпіади і поїздки поділився студент СНУ ім.В.Даля Василь Смалій: «Поїздка подібного плану дозволяє розвинути як особистість, так і поглибити знання, розширити кругозір. Для мене ця поїздка – величезний шанс закріпити свої результати, збільшити горизонт свого майбутнього, знайти нових друзів серед студентів з інших країн. Для мене дуже важливо було брати участь в олімпіаді такого рівня, бо тут були представлені кращі студенти-хіміки світу, і це можливість порівняти свій рівень знань з іншими учасниками. Звичайно, було важко брати участь в перший раз в міжнародної олімпіаді, тим більше часу на підготовку до змагання практично не було – про це стало відомо за місяць до поїздки. Тим не менш, отриманий досвід і величезний інформаційний ресурс дозволить мені більш якісно підготуватися та через рік і розраховувати на більш високе місце.

11

Було важливо і цікаво спілкуватися з іншими учасниками олімпіади на різні теми. Дуже сподобався Тегеран. Гарне багатомільйонне та багатонаціональне місто, зі своєю дуже давньою історією. Запам'яталось місто ще відмінними сучасними дорогами і мирними відкритими людьми, які не сильно відрізняються від нас. Прості іранці дуже доброзичливі, щедрі та гостинні господарі. Хотілося б також зазначити організацію заходу, яка була на дуже високому рівні. Нас поселили в шикарному готелі, проводили різні екскурсії по місту, музеях, палацах. Відвідали мечеть, телевежу та славнозвісний східний базар». Наприкінці Василь подякував усім, хто надав допомогу і підтримку заради здійснення цієї поїздки.