Вперше в Луганському виші отримав ступінь магістра громадянин Німеччини

У Східноукраїнському національному університеті імені Володимира Даля вперше відбувся захист магістерської роботи громадянина Німеччини Райнера Бергера. З високою оцінкою Райнер отримав ступінь магістра за спеціальністю «Ливарне виробництво чорних і кольорових металів».

Перед захистом німецькому підданому за українською традицією дівчата в народних костюмах запропонували скуштувати коровай з сіллю, адже слов’яни завжди цінували і почитали хліб, він був символом великої праці і благополучного життя. Пригостивши Райнера хлібом і сіллю, далівці проявили повагу і гостинність, побажали йому благополуччя та достатку.

За допомогою телемосту за процесом захисту спостерігали і задавали уточнюючі питання науковий керівник Райнера з німецької сторони, завідувач кафедрою «Лиття й обробка металів тиском» університету Отто-фон-Гюріке професор Рюдігер Бер і його заступник доктор Інгольф Бем. З українського боку науковим керівником Бергера був завідувач кафедрою «Промислового та художнього литва» професор Юрій Гутько.

На захисті, розкриваючи тему магістерської роботи «Дослідження впливу електромагнітних полів (ASM-технологія) на властивості алюмінієвих сплавів», Райнер Бергер окреслив цілі та завдання випробування, розкрив сутність ASM-технології, представив процес дослідів і підвів підсумки. Результати досліджень магістранта з Німеччини показали, що вплив електромагнітних полів на алюмінієві сплави покращує текучість ливарного складу, підвищує заповнюваність форми таким сплавом, механічні властивості виливків стають краще, збільшується міцність виробу, а також зберігається «ефект пам’яті» після переплавки.

Комісія як з української, так і з німецької сторони високо оцінила дослідження Бергера, тим більше, що його розробка вже найближчим часом буде впроваджена в компанії «Berger Consult» (м. Штутгарт, Німеччина). Біля пам’ятника В. Далю Райнера урочисто одягли в магістерську мантію і конфедератку, вручили за німецькою традицією подячну грамоту батькам. А німець, зі свого боку віддав пошану великій українській спадщині, поклавши букет квітів до пам’ятника Володимира Даля.

«Ливарне виробництво чорних і кольорових металів» – це друга спеціалізація Райнера Бергера. Він вже має освіту з економіки та менеджменту. А в минулому році отримав диплом бакалавра з ливарного виробництва у СНУ ім. В.Даля, вирішивши піти по стопах батька, який 32 роки пропрацював на ливарному заводі «Mercedes». З січня 2012 року Райнер отримав посаду керівника компанії «Berger Consult», з якою Далівський університет веде співробітництво в проведенні наукових досліджень електромагнітного литва, а також навчання співробітників компанії на кафедрі «Промислового та художнього литва» за спеціальністю «Ливарне виробництво чорних і кольорових металів і сплавів ».

Підготувала: Наталія Вергуненко