Вперше в Україні луганський університет отримає виливок двигуна і програмне забезпечення від провідних німецьких компаній «BMW» і «RWP»

21 червня о 11:00 у конференц-залі СНУ ім. В.Даля (м.Луганськ) вперше в Україні німецькі компанії «RWP I Gesellschaft beratender Ingenieure für Berechnung und rechnergestützte Simulation mbH» (м. Аахен) і «Bayerische Motoren Werke Grup» («BMW», м. Мюнхен) безкоштовно передадуть виливок головки циліндрів автомобіля і програмне забезпечення для українсько-німецької науково-дослідницької лабораторії ливарних процесів Східноукраїнського національного університету імені Володимира Даля на суму 85 тис. євро.

Домовленість про співпрацю між СНУ ім. В.Даля та компаніями була досягнута на «Німецьких Днях лиття-2013» (Deutscher Gießereitag 2013 mit 5. NEWCAST-Forum), які пройшли в кінці квітня в німецькому місті Штутгарті.

Компанія «RWP I Gesellschaft beratender Ingenieure für Berechnung und rechnergestützte Simulation mbH» (м. Аахен) надасть СНУ ім. В. Даля ліцензію на програмне забезпечення WinCast. Ця програма призначена для моделювання процесів литва. І є якісним програмним продуктом для фірм, які займаються розробкою ливарних технологій. Вартість програми становить 75 тис. євро. Компанія «BMW» передасть у користування українсько-німецької науково-дослідницької лабораторії ливарних процесів виливок головки блоку циліндрів двигуна, вартість якого становить 10 тис. євро. Сам двигун 8-циліндровий для Х5 моделі BMW. Головка блоку виготовлена методом лиття в кокіль і є важливою для вивчення практичних аспектів технології лиття в курсах дисциплін «Технологія лиття» і «Конструювання литих деталей».

Нагадаємо, що українсько-німецька науково-дослідна лабораторія ливарних процесів СНУ ім. В. Даля створена в 2012 році за підтримки компанії «ArcelorMittal». У її комплектації – сучасне високотехнологічне ливарне обладнання: відрізний верстат «Delta AbrasiMet», шліфувально-полірувальний верстат «Phoenix 4000», електронний мікроскоп «Olympus BX51M», а також спеціальне програмне забезпечення – система обробки зображень «OmniMet».