Вступна кампанія в Далівському університеті проходить без порушень

У Східноукраїнському національному університеті імені Володимира Даля закінчився перший тиждень роботи  загальнодержавної програми вступу на навчання до вищих навчальних закладів за рейтинговим відбором за кількістю балів у сертифікатах Українського центру оцінювання якості освіти. Уже близько 3,5 тисяч бажаючих отримати вищу освіту на денному відділенні подали заяви до Далівського університету.

На даний час найбільш затребуваними серед абітурієнтів є спеціальності зі сфери юридичних та економічних наук: зокрема, значну  кількість заяв подано на напрями підготовки «Фінанси і кредит», «Менеджмент»  та «Правознавство». Далі за популярністю серед вступників розмістилися такі напрями підготовки, як «Філологія», «Транспортні технології» та «Туризм».

«Вступна кампанія проходить спокійно та успішно, жодних скарг від абітурієнтів не поступало, – зазначив відповідальний секретар приймальної комісії СНУ ім. В. Даля Володимир Сало. – У цьому році випускників шкіл вдвічі більше, ніж у минулому, тому ми очікуємо на 15-20% більше абітурієнтів. Єдиним недоліком можна вважати нестабільність інформаційного програмного забезпечення, що дещо ускладнює нашу роботу».

Ключовою відмінністю вступної кампанії цього року від минулорічної є підвищення прохідного балу за профільним конкурсним предметом до 140. За іншими, не профільними конкурсними предметами, прохідний бал залишився на позначці в 124. Також зазначимо, що,  відповідно до обсягів прийому Міністерства освіти і науки, молоді та спорту України, цього року у Далівському університеті на 15% збільшено загальний  обсяг державного замовлення на підготовку фахівців за освітньо-кваліфікаційним рівнем бакалавра.  Найбільше (на 30%) зросла кількість бюджетних місць на інженерно-технічні напрями підготовки, що пояснюється державною політикою з пріоритетного розвитку промисловості та високотехнологічних галузей. Окрім цього, абітурієнти 2012 року можуть вступити  на нові напрями та спеціальності: це, зокрема, «Системний аналіз», «Метрологія, стандартизація та сертифікація», «Міжнародні відносини», «Практична психологія», «Управління інноваційною діяльністю», «Управління фінансово-економічною безпекою», «Бізнес-адміністрування», «Економіка довкілля і природних ресурсів», «Богослов’я» та «Релігієзнавство».

«Подаючи документи до СНУ ім. В. Даля, я не зіткнулася з жодними труднощами чи проблемами, – поділилася враженнями абітурієнтка Анастасія Посохова. – Я подала документи на «Облік і аудит», «Фінанси і кредит» та «Менеджмент». Я обрала саме Далівський університет, тому що чула про нього лише позитивні відгуки та впевнена, що зможу здобути в цьому виші відмінні знання».

Нагадаємо, що прийом документів до Далівського університету  для навчання на денному відділенні обмежено наступними строками: особи, що мають пройти творчі конкурси чи скласти вступні іспити, подають документи до 17 та 20 липня відповідно,  а інші – до 31 липня. Вступники, що бажають навчатися заочно, можуть подавати документи з 20 липня по 9 серпня (якщо мають пройти творчі конкурси), по 12 серпня (якщо мають скласти вступні іспити) та по 18 серпня (без конкурсів та іспитів).

Підготувала: Наталія Осичнюк