Вихованці спортивного клубу СНУ ім. В. Даля гідно представили Луганськ на чемпіонаті області

У Східноукраїнському національному університеті імені Володимира Даля відбувся відкритий чемпіонат Луганської області з жиму лежачи без використання спеціального екіпірування. Змагання були проведені на базі спортивного клубу СНУ ім. В.Даля за підтримки Департаменту освіти і науки, молоді та спорту облдержадміністрації та луганського обласного центру «Спорт для всіх».

Змагання були присвячені Дню шахтаря, який днями святкуватиме Луганщина. Участь у них взяли понад 70 найсильніших спортсменів області. Вони представили спортивні клуби таких міст як, Луганськ, Сєвєродонецьк, Лисичанськ, Старобільськ, Артемівськ, Попасна та Червоний Партизан. Спортсмени боролися за перемогу у трьох вікових категоріях – юнаки та дівчата, юніори та юніорки, чоловіки та жінки. В окремій категорії також змагалися спортсмени інваспорту.

Збірна команда Луганська була практично цілком сформована із вихованців спортивного клубу СНУ ім. В. Даля та представлена у всіх категоріях. У більшості категорій луганчани здобули впевнені перемоги, посівши перші місця п’єдесталу. Так, наприклад, відкриттям цього чемпіонату став Андрій Балуков, який щойно вступив до Далівського університету і розпочав тренування у спортивному клубі. З піднятою вагою у 140 кілограмів спортсмен став абсолютним чемпіоном області серед юнаків.  Наймолодшою учасницею змагань стала одинадцятирічна спортсменка з Попасної Ольга Івженко, яка у категорії до 26 кілограм посіла перше місце. Зазначимо, що дівчинка продовжує традиції школи пауерліфтингу, з якої у свій час до Далівського спортивного клубу прийшов і майстер спорту міжнародного класу, багаторазовий чемпіон світу та Європи, нині викладач кафедри фізичного виховання  СНУ ім. В. Даля Дмитро Семененко.

Змагання проводилися згідно з правилами, затвердженими виконавчим органом влади з питань фізичної культури і спорту та відповідали правилам Міжнародної федерації пауерліфтингу (IPF). Головним суддею змагань виступив доцент кафедри фізичного виховання  СНУ ім. В.Даля, Заслужений тренер України, головний тренер збірної команди Луганської області, кандидат біологічних наук Сергій Галій. За його суддівства було об’єктивно визначено розподіл комплектів нагород серед спортсменів усіх категорій. Кожного переможця та призера було відзначено грамотами та медалями, а команди-переможці були нагороджені кубками та дипломами від Департаменту освіти і науки, молоді та спорту облдержадміністрації.

Проведення таких змагань є вже традиційним у СНУ ім. В. Даля і з кожним роком привертає до участі все більше спортсменів з різних міст області та самого Луганська. Наступного разу спортсмени зберуться у Далівському спортивному клубі для участі у Кубку області з пауерліфтингу серед чоловіків та жінок, присвяченому пам’яті В.В. Карпова.

Підготувала:  Ірина Лебедь