Викладач СНУ ім. В. Даля О. Козьменко взяла участь у роботі симпозіуму Британської Ради

Доцент кафедри іноземних мов та професійної комунікації навчально-наукового інституту міжнародних відносин СНУ ім. В. Даля Олена Козьменко взяла участь у Симпозіумі Британської Ради щодо проблем інтернаціоналізації та викладання англійської мови для спеціальних цілей у закладах вищої освіти в Києві.

Далівчанка представила наш університет та звітувала про заходи, що відбувалися в навчальному закладі  у межах проекту «Англійська для університетів», який стартував наприкінці 2013 р. СНУ ім. В. Даля став одним із 33 інших університетів України, що долучилися до цього проекту у 2017 році.

Проект спрямовано на покращення методів викладання англійської мови за професійною спрямованістю, розвиток мовних і мовленнєвих компетентностей студентів різних спеціальностей, покращення знання англійської мови професійного спрямування заради досягнення конкурентоспроможності наших студентів на світовому ринку праці.

До проекту першими долучилися доцент кафедри германо-романської філології та перекладу І. Афоніна та викладач кафедри А. Бовт, пізніше до проекту було запрошено викладачів кафедри іноземних мов і професійної комунікації: доцентів О. Крсек, О. Козьменко, Т. Модестову, викладачів Л. Бєловецьку, Н. Давіденко, О. Світлічну, Н. Барвіну, Т. Солопову.

Далівчанки відвідали три етапи 38-годинних тренінгів з методики викладання англійської мови для спеціальних цілей та отримали сертифікати Британської Ради.

Це надало можливість викладачам впровадити в практику нові підходи та методики, переглянути навчальні програми, пройти міжнародне тестування з англійської мови для викладачів та отримати сертифікати APTIS, провести низку семінарів та воркшопів для розповсюдження отриманого досвіду не тільки поміж викладачами університету, а й поміж освітянами міста, організувати і провести у травні 2018 року науково-практичну студентську конференцію для обговорення актуальних питань науки англійською мовою та навіть зробити теоретичний аналіз методики викладання іноземних мов і опублікувати колективну монографію «Мовна освіта у ХХІ столітті: методологія, теорія і практика» на кафедрі іноземних мов і професійної комунікації.

Все це, та навіть більше, стало темою доповіді О. Козьменко на симпозіумі Британської Ради, де представники всіх університетів – учасників проекту мали змогу не тільки поділитися досвідом, але й намітити подальші кроки у реалізації цього проекту.

На симпозіумі з привітальним словом виступили директор Британської Ради в Україні Саймон Вільямс, керівник відділу англійської мови Британської Ради Саймон Етертон та постійний експерт Британської Ради, професор Саймон Борг, який, до речі, ще й провів тренінг для викладачів з питань підтримки розвитку викладання англійської мови для спеціальних цілей.

Три дні плідної роботи на симпозіумі дозволили учасникам не лише отримати корисний досвід, намітити кроки подальшого розвитку університету в рамках проекту «Англійська для університетів», але й пройти 6-годинний тренінг з питань спостереження та оцінювання роботи викладачів закладів вищої освіти.

На симпозіумі відбулася зустріч Саймона Борга з представниками переміщених вишів, де ми мали змогу розповісти британцям про свої проблеми, досягнення і визначити питання, у вирішенні яких університети можуть отримати допомогу від Британської Ради.

В подальших планах кафедри ІМПК розробити план дій університету в межах цього проекту та залучити викладачів випускових кафедр до розробки нових актуальних навчальних програм з англійської мови для студентів СНУ ім. В. Даля.