Викладач СНУ ім. В. Даля прослухав семінар від Microsoft

Cтарший викладач кафедри логістичного управління і безпеки руху на транспорті Східноукраїнського національного університету імені Володимира Даля Євген Медведєв взяв участь у Міжнародному семінарі для науково-педагогічних працівників вищих навчальних закладів «Вплив трендів інформаційного суспільства на якість вищої освіти», що реалізується в рамках ініціативи Microsoft Corpration  «Teacher Education Initiative».

Організатори на конкурсній основі відібрали 96 учасників –  регіональних представників зі всієї України. Євген Павлович пройшов відбір та виступив як представник науково-педагогічних кадрів СНУ ім. В. Даля.

На семінарі перший заступник Міністра освіти і науки України  Інна Совсун у своїй промові відзначила, що інформаційні технології повинні інтегруватися у навчальний процес. В України є великий ресурс для інтеграції електронної освіти, оскільки наша країна посідає четверте місце за кількістю ІТ у світі.

Представник Microsoft Ukraine Наталія Дорош підкреслила, що нові ІТ-тренди є завданням №1 для Microsoft. Вона розказала про напрямки дистанційної освіти, презентувала можливості Microsoft для розробки дистанційних курсів, інструменти роботи для студентів і викладачів.

Друга частина семінару складалася із серії практичних досягнень у сфері Е-освіти. Учасникам було продемонстровані можливості та переваги платформи для розробки дистанційних курсів від Microsoft. Був запропонований досвід впровадження корпоративного стандарту інформаційно-комунікаційної компетентності викладачів вищої освіти, який використовується у Київському університеті імені Бориса Грінченко. Про це розповіла проректор з інформатизації навчально-наукової та адміністративної діяльності університету професор Наталія Морзе.

«Особисто мені дуже сподобався формат семінару – це було не просто слухання доповідей, – поділився враженнями старший викладач кафедри логістичного управління і безпеки руху на транспорті СНУ ім. В. Даля Євген Медведєв. – Наприклад, під час обговорення Soft and Hard Skills відносно дистанційної освіти було запрошено роботодавців та студентів, як експертів. Тобто в інтерактивному режимі було задіяно аудиторію, яка активно долучалася до обговорення. Взагалі захід було проведено на високому рівні, дійсно бачиш, що ми рухаємось у правильному напрямку, тому що за Е-освітою майбутнє».

Євген Павлович підкреслив, що після спілкування із колегами з різних регіонів країни дійшов висновку про достатньо високу освіченість колективу професорсько-викладацького складу СНУ ім. В. Даля в питаннях E-learning, але завжди є можливість для вдосконалення. Особливо цікавим на думку далівця були тренди дистанційної освіти впровадження корпоративних стандартів ІК-компетентності учасників освітнього процесу.

Євген Медведєв планує спробувати використати досвід впровадження та розроблення дистанційних курсів, отриманий на семінарі, у своїй подальшій роботі, зокрема  вжити запропоновані інструменти Microsoft при розробці своїх курсів

Нагадаємо, що програма професійного розвитку науково-педагогічних працівників вищої школи TEI 2016 створена через необхідність підвищення інформаційно-комунікаційної компетентності викладацького складу університетів у всьому світі. За минулі роки практичні тренінги Tutor Education Initiative успішно проведені на базі провідних університетів Стокгольма в Швеції, Пекіна в Китаї, Абу-Дабі в ОАЕ, Вашингтон в США, а також Києва і Львова в Україні.

20160418medvedev__sert