Викладача Далівського університету нагороджено орденом княгині Ольги

Указом Президента України викладача Східноукраїнського національного університету імені Володимира Даля доцента Ірину Магрицьку нагороджено орденом княгині Ольги 3-го ступеня. Відзнаку було присвоєно за вагомий особистий внесок у розвиток національної освіти, багаторічну сумлінну працю і високий професіоналізм. З 2000 року Ірина Магрицька займається темою голодомору 1932-1933 років в Луганській області. Зі студентами вона їздила у фольклорно-діалектологічні експедиції в села Луганщини, в яких вони спілкувалися з місцевими мешканцями. «Я помітила, що в розповідях люди зупинялися на голоді, на тому, що пережили. Вони говорили про те, як вимирали в їхніх селах цілі сім’ї, як ховали в братських могилах по 50-60 людей. Проте деякі люди навіть боялися про це згадувати, – розповідає голова Луганської обласної філії Асоціації дослідників голодоморів в Україні, викладач філологічного факультету доцент Ірина Магрицька. – Я вирішила предметно зайнятися цим питанням. Розпитати людей про те, як це було». У 2005 році Ірина Магрицька організувала 5 експедицій до Троїцького, Старобільского, Міловського, Харківського та Біловодського районів. На цей час вона відвідала 170 сіл. Спілкування зі світками фіксувалося на плівки диктофона та відеокамери. Їй вдалося розмовляти з мешканцями, яким вже за 100 років. За матеріалами експедиції Ірини Магрицької вийшло багато публікацій в наукових виданнях – це зафіксовані свідчення людей, без змін, без літературної правки. Отож вони зберігають свою історичну та філологічну цінність. Інформації зібрано так багато, що Ірина Магрицька планує видати двотомну книгу «Голодомор 1932-1933 років у Луганській області (свідчення очевидців)», розглядає можливість створити документальний фільм. «Я люблю справу, якою займаюся. Я знаю, що вона потрібна суспільству, щоб подолати безпам’ятство, донести правду до нових поколінь. Знаючи історію, ми не допустимо повторення подій голодомору в майбутньому, – відзначила Ірина Магрицька. – За час голодомору 1932-1933 років в Луганській області померло більше людей, ніж в часи Другої світової війни. Час минає. Люди помирають і забирають з собою важливу для суспільства інформацію».Ірина Магрицька має подяку від Прем’єр-міністра України Віктора Януковича за виховання дітей. 2 роки тому вона з чоловіком всиновили двох дітей – Любу та Єгора. За словами Ірини Магрицької – це нелегка справа, але вона намагається виховати з дітей справжніх громадян.