Викладачі СНУ ім. В. Даля навчаються проєктуванню

За сприяння Проєкту USAID «Економічна підтримка Східної України» у Східноукраїнському національному університеті імені Володимира Даля на базі нової комп’ютерної спеціалізованої лабораторії ChemLab розпочалися курси для викладачів.

Спеціалісти приватного акціонерного товариства «Хімпроект» навчають викладачів університету, як проєктувати промислові об’єкти за допомогою спеціалізованих комп’ютерних програм AssistantBuild та BiTech. Навчання відбувається дистанційно – викладачі вишу приходять до комп’ютерної лабораторії ChemLab університету, працівники Хімпроекту підключаються через віддалений доступ. Вони можуть спостерігати за навчанням, коригувати виконання завдань.

«Для навчання викладачів ми взяли проєкт наcосної та компресорної станцій. Вони є на усіх хімічних заводах та інших промислових виробництвах. Викладачі добре знають теорію, а завдяки нашим курсам вони стануть практиками. Це важливо для сучасного світу, адже кожен роботодавець хоче, щоб його працівник умів виконувати поставлені завдання, а не додатково навчався, прийшовши на підприємство. Також ці знання розширять можливості для студентів під час працевлаштування – вони будуть затребувані не лише на заводах, а й у проєктних організаціях», – сказав директор Хімпроекту Олександр Каращук.

У курсах беруть участь викладачі кафедр хімічної інженерії та екології, машинобудування та прикладної механіки, будівництва, урбаністики та просторового планування. Головною метою даних курсів є підготовка до роботи із сучасним інженерним програмним забезпеченням тих викладачів, які оновлюватимуть програми навчальних дисциплін для спеціальності «Хімічні технології та інженерія».

«Навчання дуже цікаве для викладачів усіх дисциплін, які викладають проєктування. Раніше ми пояснювали це студентам в теорії, зараз будемо відпрацьовувати практично», – поділилася учасниця курсів, викладачка СНУ ім. В. Даля Інна Кравченко.

Також залучені викладачі спеціальностей «Галузеве машинобудування» та «Будівництво і цивільна інженерія». У перспективі це дозволить створити у СНУ ім. В. Даля нову освітню програму, випускники якої будуть максимально орієнтовані на проєктування та супровід будівництва виробництв хімічної технології.

«Програмний комплекс AssistantBuild поєднав у собі навички володіння продуктами Autodesk. Зараз без цих навичок не можна працевлаштуватися у проєктну компанію. Це універсальний інструмент, який можуть використовувати архітектори, механіки, хіміки-технологи. Також ми навчаємося працювати з документацією, стандартами українського та світового законодавства. Після цих курсів отримаємо навички не просто виконавця-проєктувальника, а зможемо комплексно подивитися на будь-який проєкт, враховуючи його економічну складову, електричну, будівельну та інші», – сказав декан факультету інженерії СНУ ім. В. Даля Сергій Кудрявцев.

Наступного тижня для викладачів розпочнуться практичні заняття.

Навчання викладачів триватиме до кінця грудня 2020 року. Після того отримані знання вони передаватимуть студентам.

Нагадаємо, ці курси є черговим етапом реалізації гранту «Модернізація інженерної освіти для підтримки конкурентоспроможності промисловості Луганської області», який університет отримав від Проєкту USAID. Вартість гранту складає понад 4 мільйони 300 тисяч гривень.

Грантова та освітня допомога підприємцям на Сході України надається Проєктом USAID в рамках інформаційної кампанії «Схід економічних можливостей». Кампанія #СхідМожливостей покликана привернути увагу всієї України до потреб і можливостей Сходу, адже ще ніколи у регіоні не було стільки ініціатив, покликаних покращити рівень життя населення, розвивати бізнес у перспективних галузях економіки, відновлювати інфраструктуру. Ще ніколи не було стільки проєктів, готових залучати інвестиції та допомагати стати регіону сильним, креативним та привабливим для роботи й життя.