Викладачі СНУ ім. В.Даля поправлятимуть здоров’я за допомогою ланшафтотерапії

Влітку сотні викладачів Східноукраїнського національного університету імені Володимира Даля відпочинуть на базі Євпаторійського відділення Кримського факультету. Для їх оздоровлення тут впроваджуються елементи ланшафтотерапії. Це один з видів санаторно-курортного лікування, в якому використовується психоемоціональний вплив на людину місцевості з чудовим пейзажем, природною красою, шумом лісу та моря. Курортне лікування далівців у Євпаторії засноване на використанні традиційних лікувальних факторів – клімату, морських купань, лікувальних грязей Мойнакського озера, мінеральних вод, лікувальної фізкультури. Зараз до цього переліку входить і ланшафтотерапія. «Висаджені в Євпаторійському відділенні Далівського університету кримські сосни, колонновидні ялівці стимулюють серцево-судинну діяльність, а дерева з широкими зонтиковидними кронами – ленкоранські акації, магнолії створюють враження затишку, психологічної захищеності, – розповідає завідувач Євпаторійського відділення доцент Вікторія Струніна. – Чергування виноградників і ялівцевого гаю, чисте повітря, тиша, спів птахів сприяють постійній зміні вражень, покращують настрій і діяльність всього організму відпочиваючих луганчан». У зонах відпочинку – декоративний водоспад з озерцем, лавки, малі архітектурні форми. Біля стіни з художнім розписом на морську тематику встановлена бесідка для відпочинку, тут же, в тіні дерев – гойдалки і дитяча пісочниця. Напередодні курортного сезону-2008 університетом завезений родючий грунт, обладнана виноградна бесідка-пергола, висаджені саджанці декількох видів ялівців, кримських і канадських сосен, магнолії, верби, кущі троянд. У Луганську, типовому місті технократичної цивілізації, на жаль, вже є «хвороби хворих приміщень», «хвороби від пилу міста», надмірного емоційно-психічного навантаження і багато чого іншого, у тому числі і синдром хронічної втоми. У зв`язку з великою кількістю гірничодобувних, металургійних і хімічних підприємств концентрації забруднених речовин в Алчевську, Луганську, Рубіжному, Сєвєродонецьку та інших містах регіону, де є підрозділи ВНУ ім. В. Даля, значно перевищують допустимі рівні. «Луганчани часто скаржаться на втому, яку називають по-різному: слабкістю, млявістю, недоліком енергії. Упроваджуючи елементи ландшафтотерапії, ми переслідуємо мету – оздоровити професорський-викладацький склад і співробітників університету, а також їх дітей, – повідомив ректор Далівського університету професор Олександр Голубенко. – Адже цей вид лікування благотворно впливає на людину будь-якого віку. Відпочиваючі в Євпаторії далівці констатують сприятливий вплив красивого пейзажу, у них нормалізується тиск, поліпшується сон, апетит. Після відпочинку вони повні сил і готові до роботи».