Print

Викладачі СНУ ім. В.Даля продовжують співпрацю з французськими колегами

 

Доцент кафедри германо-романської філології та перекладу Микола Шабінський отримав наступну партію французської літератури від завідувачки секції української мови та літератури Інституту східних мов і цивілізацій (м. Париж, Франція) Ірини Дмитришиної та докторанта цього інституту Максима Дешане.

Співробітництво СНУ ім. В.Даля з Паризьким Інститутом східних мов та цивілізацій розпочалося з лютого поточного року під час поїздки до Франції серед представників переміщених вузів делегації університету на чолі з ректором Ольгою Поркуян. Тоді французські колеги зробили перший крок у співпраці – до бібліотеки Далівського університету була направлена перша партія книжок. Як відомо, після втрати мільйонного бібліотечного фонду у Луганську, СНУ ім. В.Даля вимушений майже з нуля відновлювати наукову бібліотеку.

Тепер університет отримав ще 30 книжок переважно художнього характеру французською мовою. Слід зазначити, що Микола Євгенович вже пару років співпрацює з Іриною Дмитришиною  та Максимом Дешане. Пані Ірина не просто викладач та спеціаліст з філології, вона, перш за все, чудовий перекладач та популяризатор творів сучасних українських авторів. Завдяки їй французький читач мав змогу познайомитися із романами Марії Матіос, Сергія Жадана, Юрія Андруховича.

img_20160221_213236

Максим Дешане пише дисертацію з історії запорізьких козаків. Людина небайдужа до України, її історії та сьогодення, він є одним із найактивніших членів проукраїнської громади Франції, учасником та організатором заходів як культурного, так і політичного характеру, які регулярно проводяться у Парижі.

Нагадаємо, що СНУ ім. В.Даля має тісні наукові та культурні зв’язки з французькими вищими навчальними закладами та культурними установами. Зокрема, в університеті працювало представництво Асоціації «Луара-Україна», здійснювалися наукові обміни з Університетом Жана Моне (м. Сент-Етьєн), Національною інженерною школою Сент-Етьєну, Лабораторією фізики поверхонь та тонких шарів Політехнічної школи (м. Париж) тощо.