Викладачі СНУ ім. В.Даля удосконалюють знання англійської мови

Курси англійської мови для викладачів і студентів СНУ ім. В.Даля, а також усіх бажаючих, працюють у Центру підвищення кваліфікації, перепідготовки, удосконалення.

Пілотна група з викладачів університету була створена в грудні минулого року. Шляхом вхідного тестування був визначений найбільш відповідний рівень підготовки слухачів, розроблена індивідуальна програма і група почала роботу.

Під час занять за методикою «Комунікативний підхід» наголос робиться на практиці, тобто розвитку вміння спілкуватись. За одне заняття  слухачі 80% часу розмовляють в парі, міні-групі, разом з усією групою і з викладачем.  Згідно з загальними рекомендаціями ЄС граматичні форми і часи вивчаються в обсязі, що відповідає обраному рівневі. Приміром, для володіння мовою за рівнем А2 слухачам достатньо використовувати 5 часів: Present Simple, Present Continuous, Past Simple, Future Simple, Present Perfect.

Доцент кафедри комп’ютерної інженерії Володимир Кардашук вивчав німецьку, але завжди хотів активно займатися англійською. До того ж виникла необхідність писати анотації до статей англійською. Прогрес є – тепер не тільки може читати технічну літературу, а й розуміє телепередачі.

Доцент кафедри менеджменту та адміністрування Наталія Ткаченко пішла на курси, тому що при спілкуванні з іноземними студентами відчула, що її шкільно-інститутського рівня знання англійської мови недостатньо. Ходить на заняття із задоволенням –  розмовляючи, співаючи, дивлячись відео, багато чого згадала.  З осені продовжить навчання.

Для доцента кафедри економіки підприємства та управління персоналом Олени  Хандій англійська – друга іноземна мова, раніше вивчала німецьку. Вона вважає, що при написанні анотацій, резюме знання мови складуються і не використовуються на повну, тобто знання граматики ще не означає, що ти володієш мовою. На курсах знайшла те, що шукала – заговорила. Восени також продовжить заняття на цих курсах.

«Я бачу головне досягнення від відвідування курсів. Я  не знала, як правильно будувати речення, використовувати допоміжні дієслова, часи. Зараз я бачу – я почала писати. Для мене це важливо, тому що доводиться перекладати свої статті, анотації та доповіді для конференцій на англійську», – розповіла доцент кафедри туризму та готельного господарства Олена Зеленко.

Щоб навчитися розмовляти англійською мовою, потрібно розмовляти англійською мовою. Такий висновок зробив  декан факультету  програмування та комп’ютерних технологій  Сергій Митрохін. Вважає, що довів сам собі – невелика кількість часу занять мовою,  10 годин на місяць, але регулярних, може давати великі результати. Цей досвід можна застосовувати не тільки при вивченні мови. Також продовжить заняття на курсах восени.

Про головну мету, яка досягається на курсах за півроку, говорить викладач курсів, доцент кафедри іноземних мов та професійної комунікації філологічного факультету, Тетяна Модестова: «Цей нескінченний процес вивчання мови виснажує людей. Вони не можуть досягти кінцевої мети – почати говорити так, щоб тебе розуміли. Мені здається, на наших курсах це найцікавіше, що відбувається з нашими слухачами. Вони починають вірити в себе і переконуються в тому, що вони можуть використовувати мову, а не мріяти, щоб це відбулось колись у майбутньому».

Після закінчення курсів Центр підвищення кваліфікації, перепідготовки, удосконалення  СНУ ім. В.Даля видає свідоцтво про підвищення кваліфікації за відповідним рівнем – документ про офіційну систему навчання при офіційній системі контролю. Такий документ є обов’язковим для тих, хто мусить постійно підвищувати кваліфікацію. А усі слухачі курсів отримують не тільки, як то кажуть, обкладинку, а, головне, навички спілкування. Вартість курсів, що закінчуються у червні, була 350 гривень на місяць.  Наступні розпочнуть роботу з вересня. Додаткову інформацію можна отримати за телефонами:  (066) 645-27-55, (050) 860-39-89.