Print

Викладачі та співробітники СНУ ім. В.Даля разом з Олегом Шаровим обговорили актуальні питання реформування вищої освіти в Україні

 

Директор департаменту вищої освіти МОН України Олег Шаров відвідав Східноукраїнський національний університет імені Володимира Даля.

На зустрічі  з викладачами і співробітниками університету високоповажний гість виступив з  доповіддю на тему «Актуальні питання реформування вищої освіти в Україні». Олег Шаров розповів про розпочаті у вищій  школі реформи, про виклики, зовнішні і внутрішні, та шляхи їх подолання. 

Почули присутні й про законодавчі прориви у сфері вищої освіти, зокрема про прийнятий в першому читанні Закон України «Про освіту». На черзі – прийняття нових редакцій законів  “Про вищу професійну освіту”, “Про освіту дорослих”, “Про загальну середню освіту”. Серед досягнень – законодавче розблокування діяльності Національного агентства забезпечення якості вищої освіти. 

Олег Шаров представив пропозиції міністерства щодо змін у підходах до державного фінансування вищої освіти, їхнє відображення у проекті Закону України “Про Державний бюджет на 2017 рік”.

Також у доповіді були представлені проекти, що стосуються оцінки якості вищої освіти. 

Значну увагу доповідач приділив підсумкам вступної кампанії 2016 року, її викликам та наслідкам, сильним і слабким сторонам, новим пріоритетам, а також особливостям вступної кампанії 2017 року.

Олег Шаров відвідав СНУ  імені Володимира Даля
Олег Шаров відвідав СНУ імені Володимира Даля

Після презентації Олег Ігорович відповів на чисельні запитання, що стосувалися майбутньої вступної кампанії, акредитації та ліцензування спеціальностей. Викладачів також цікавили питання реформування освітньої галузі, фінансування, взаємодії з іншими освітніми установами.

Цього ж дня директор департаменту вищої освіти, користуючись нагодою, відвідав гуртожитки та навчальні корпуси університету, завітав до аудиторій під час занять, поспілкувався з викладачами і студентами. Жвавий інтерес у гостя визвало відвідання лабораторії кафедри хімічної інженерії і екології, де він поспілкувався зі студентами-магістрами, які  запускали установку з переробки речовин в рідкому високотемпературному теплоносії. Керує цим напрямком професор Марат Глікін.

На думку Олега Шарова, СНУ ім. В.Даля вже подолав найглибшу точку кризи, пов’язаної з переміщенням університету, та досяг стабільності. Подальша мета вишу ‒ не копіювання й відродження минулих досягнень, а розвиток навчального закладу з урахуванням імперативів сучасної  освітньої політики, орієнтації на підвищення якості освіти та науки.