Викладачі та студенти СНУ ім. В. Даля подарували Новорічне свято вихованцям дитячих будинків

Студенти юридичного факультету Східноукраїнського національного університету імені Володимира Даля відвідали з благодійним візитом Луганський дитячий будинок № 1, Луганський будинок маляти № 2 й Іллірійський дитячий будинок Лутугинського району «Надія-дітям».

Щоб подарувати дітям-сиротам частинку душевного тепла і радості від новорічних свят, сім далівців поїхали до вихованців дитячих будинків з подарунками і новорічним концертом. У рамках благодійної акції проводився загальнофакультетський збір одягу, іграшок, книжок. Не секрет, що такі заходи є важливим виховним кроком для сучасної молоді, пробудження в неї милосердя, турботи, співчуття. Особливо важливо, коли такі діяння відбуваються за віянням душі самої молоді.

Благодійна акція «Допоможи дітям» була ініційована деканом юридичного факультету професором Лідією Лазор, заступниками декана доцентом Юлією Івчук та Олександром Мезерею. А з боку студентів організувала поїздку до дитячих установ студентка 3 курсу спеціальності «Правознавство» Олена Рябушенко. Організаторів порадувало, що цю ініціативу підтримали не тільки викладачі та студенти юридичного факультету, а й багато небайдужих до долі дітей луганчан. Зусиллями майбутніх юристів були зібрані і придбані дитячий одяг, м`які іграшки, канцелярське приладдя, солодощі. Декан юридичного факультету професор Лідія Лазор передала в дар вихованцям дитячих будинків збірки своїх віршів «Дитяче різнобарв`я», «Златокудре сонце» та «Дощик виманю з хмаринки», написані спеціально для дітей.

«З трьох дитячих будинків, відвіданих нами, Лутугинський виявився найбільш потребуючим як матеріальної, так і духовної підтримки, – розповіла Олена Рябушенко. – Хоча нас ніхто ні про що не просив, ми зрозуміли, що його вихованцям не вистачає теплого одягу, особливо такої банальної речі як шкарпетки. Крім усього іншого, наступного разу ми ще привеземо і великий мішок борошна, тому що дівчата роблять ліпнину не з пластиліну, а з тіста».

Відвідувачів вразили творчі роботи, які вихованці дитячого будинку роблять своїми руками: панно у вигляді квітів з шовкових стрічок, вироби із солоного тіста, намальовані плакати. Як виявилося, у цих позбавлених батьківського тепла дітей тонкий художній смак і прагнення не сидіти без діла. Оскільки цим дітям не вистачає спілкування та уваги, далівці влаштували їм справжнє костюмоване свято з Дідом Морозом та Снігуронькою.

«Найбільше діти зраділи не подарункам, які ми привезли, а тій увазі, яку ми їм приділили. Їм так не вистачає спілкування з молоддю. Незважаючи на те, що спочатку вихованці дитбудинку важко йшли на контакт, через деякий час ми дуже тісно здружилися. Свою роль тут відіграв той факт, що з нами поїхав майстер спорту з боксу Антон. І хлопці, слухаючи його з гарячим інтересом, зрозуміли, що і в молоді роки можна багато чого домогтися, головне – не опускати руки», – зазначила далівчанка.

Візит юристів у дитячий будинок не останній, тому що, побачив цих дітей, хочеться повернутися до них ще, прихопив з собою ще більшу кількість подарунків. Для себе далівці вирішили, що Лутугинський дитячий будинок стане підшефним для них, тому що його вихованцям дуже важливо відчувати турботу з боку дорослих. На засіданні студради юридичного факультету було прийнято рішення відвідувати Іллірійський дитячий будинок раз на місяць, і наступний приїзд планується на кінець січня.

Підготувала: Наталія Вергуненко