Випускник Далівського університету став професором у Магдебурзі (Німеччина)

Східноукраїнський національний університет імені Володимира Даля відвідали професор Рюдігер Бер та доктор Інгольд Бем з Технічного університету (м. Магдебург, Німеччина). Двадцять років тому Рюдігер Бер закінчив з відзнакою Луганський машинобудівний інститут (зараз СНУ ім. В.Даля). Під час навчання брав активну участь у студентській науковій роботі на кафедрі ливарного виробництва, отримав авторське свідоцтво на „Електромагнітний сепаратор”. Сьогодні професор Рюдігер Бер працює у Технічному університеті Магдебургу, де керує відділом ливарних технологій та обробки металів тиском Інституту технологій виробництва і управління якістю. Гості зустрілися з ректором Далівського університету професором Олександром Голубенком, з яким вони обговорювали співробітництво двох вузів. Рюдігер Бер і Інгольд Бем взяли участь у круглому столі „Німеччина – Україна у Європейському просторі”. „Дуже приємно бачити мою рідну Альма-матер, що є по-справжньому вищім навчальним закладом європейського типу, – сказав професор Рюдігер Бер. – Цим високим вимогам відповідають і технічне оснащення, і нові корпуси. А найголовніше люди, які тут працюють і намагаються зробити підготовку майбутніх фахівців ще кращою і якіснішою. Тому я впевнений, що співробітництво наших університетів буде й надалі досить тісним й плідним. Під час мого візиту в Луганськ мені довелось поспілкуватися з великою кількістю студентів Далівського університету, і я впевнений, що серед них є багато потенційних аспірантів Магдебурзького університету. Студентам з такою підготовкою ми будемо тільки раді”. Гості відвідали кафедри машинознавства, графіки, охорони праці та безпеки життєдіяльності, прикладного матеріалознавства, легкої промисловості, технології машинобудування та інші. Науковці з Магдебургу завітали до центру німецької мови. На кафедрі промислового та художнього литва Рюдігер Бер зустрівся зі своїм випуском, взявши участь в урочистому засіданні кафедри, присвяченому 50-річчю її заснування. В університетській телестудії гості поспілкувалися зі студентами, які задавали їм запитання німецькою мовою.