Вироблено нові механізми регулювання роботи евакуйованих університетів

У роботі  “круглого столу” Комітету з питань науки і освіти щодо проблем діяльності вищих навчальних закладів, евакуйованих з Донецької та Луганської областей, взяла участь робоча делегація Східноукраїнського національного університету імені Володимира Даля на чолі з в.о. ректора професором Ольгою Поркуян. У заході взяли участь народні депутати, представники Міністерства освіти і науки України, ректори евакуйованих закладів, представники вищої школи та громадських організацій.
Обговорення проблем евакуйованих вишів відбулося за ініціативи народних депутатів Олексія Рябчина і Лілії Гриневич. Голова Комітету Лілія Гриневич підкреслила, що важливим продуктом «круглого столу» має стати формування ядра однодумців, які здійснюватимуть інтелектуальний та організаційний супровід діяльності навчальних закладів, евакуйованих з тимчасово окупованої території Донецької та Луганської областей та тих, які знаходяться у прифронтовій зоні.
Колектив СНУ ім. В.Даля запропонував до обговорення ключові пропозиції щодо вирішення проблем діяльності евакуйованого університету. Зокрема, це збереження робочих місць працівників університетів, програма пільгового житлового кредитування викладачів та співробітників евакуйованих університетів, строки акредитації евакуйованих університетів тощо. «Ця зустріч – перший крок на шляху до вирішення питань, з якими стикнулися всі евакуйовані університети, – відзначила в.о. ректора СНУ ім. В.Даля Ольга Поркуян. – Майже всі наші пропозиції були прийняті в рішенні круглого столу та будуть опрацьовані далі».
Учасники «круглого столу» констатували, що окремі нормативно-правові акти, які регламентують діяльність вищих навчальних закладів, унеможливлюють вирішення питань відновлення матеріально-технічної бази, розв’язання навчальних, наукових та соціальних проблем. Було розроблено рекомендації щодо кроків у сприянні функціонуванню вищих навчальних закладів та наукових установ в умовах евакуації. Обговорювались також особливості вступної компанії. Наразі важливим аспектом діяльності евакуйованих університетів є розробка механізму для надання можливості випускникам шкіл з неконтрольованої Україною території вступати в університети, що переїхали на підконтрольну територію.
Нагадаємо, що станом на 1 червня 2015 року із зони АТО виведено 16 вищих навчальних закладів та 10 наукових установ. У переміщених вищих навчальних закладах контингент студентів складає понад 39,5 тис. осіб, навчальний процес забезпечують 2844 науково-педагогічні працівники.