Print

Вишиванка – це модно!

 

Студенти та викладачі кафедри української філології та журналістики відзначали одне з найбільш самобутніх свят, присвячених розквіту української культури – Всесвітній день вишиванки.

Таємниці майстерності української вишивки передаються із покоління в покоління протягом багатьох століть. Ось і майбутні філологині зібралися, аби продовжувати та примножувати народні традиції.

Студенти спеціальності «Українська мова та література» разом з куратором А.М. Галенко провели майстер-клас з вишивання. Філологині розповіли про вишиванку як візитну картку України, як невід’ємний, модний елемент гардеробу та водночас  потужний оберіг – символ краси та здоров’я. Цікаво було дізнатися, що кожен елемент вишивки має своє магічне значення, кожен гачечок, хрестик чи квіточка. Обираючи модну вишиванку варто замислитися і над значенням кольору і над елементами вишитого візерунку, адже вони є певним посланням.

Проаналізувавши символіку кольорів, елементів вишивки, майстрині взялися творити символи-обереги своїми руками. У дружньому теплому колі з-під голок виринали нові візерунки, заряджені позитивною енергією на щастя та добробут нашого народу.

Вкотре переконалися, що вишиванка – незмінний, завжди сучасний символ та оберіг українця, який упізнають та вже полюбили в усьому світі.

Традиційно в цей день далівці прийшли на навчання і роботу у вишиванках, зібралися біля навчального корпусу для групового фото.

А ще студенти кафедри української філології та журналістики зробили до свята фотовиставку.