Визначено переможців у конкурсі до Дня української писемності та мови

У Східноукраїнському національному університеті імені Володимира Даля (м. Сєвєродонецьк) відбулося урочисте підбиття підсумків загальноуніверситетського конкурсу до Дня української писемності та мови «Мова моя солов’їна» та відзначили переможців відбіркового етапу VI Міжнародного мовно-літературного конкурсу учнівської й студентської молоді ім. Т.Г. Шевченка.
Для участі у конкурсі студенти різних курсів та спеціальностей представили на розгляд журі власні літературні твори, есе, вишиванки тощо. У вітальному слові завідувач кафедри української мови та літератури СНУ ім.В.Даля доцент Роман Міняйло відзначив, що День української писемності та мови ‒ це одне з наймолодших державних свят. Його запроваджено 1997 року за ініціативою Всеукраїнського товариства «Просвіта» імені Тараса Шевченка.
Нагадаємо, що 6 листопада 1997 р. був виданий указ Президента України «Про День української писемності та мови». У ньому мова йде про те, що за ініціативою громадських організацій та з урахуванням важливої ролі української мови в консолідації українського суспільства встановлено День української писемності та мови. Свято відзначається щорічно 9 листопада в день вшанування пам’яті Преподобного Нестора-Літописця, автора відомого літопису «Повість врем’яних літ».
Програма святкування включала нагородження переможців з усіх номінацій конкурсу, а також творчу програму. Студенти декламували як твори видатних українських письменників, так і власні творчі доробки, проводили конкурси на знання поезії тощо. Зокрема, гостей познайомили з українськими віршами (Світлана Пєшкова (ФФ-341), Вероніка Зарубенко (ФФ-151), Аліна Скорик (ФФ-351)), а також власні твори (Тетяна Хворост (ФФ-151м), Аліса Михайлова (КІ-14АД), Дар’я Тітова (СХМТ), Дар’я Пластініна (CТ-631), Ольга Пекарська (ФФ-151)), співали українських пісень (Ольга Пекарська (ФФ-151), Ксеня Островерха (ФФ-651), Мирослава Павленко (СХМТ)).
Знахідкою урочистостей стала поетеса, викладач української мови та літератури за фахом Жевагіна Алла Микитівна. ЇЇ поезії «Міловщина», «Мої онуки», «Учням», «Мова», «Покликання людини» глибоко вразили студентів, зворушили найтонші струни їхніх юних душ.
Студентську аудиторію захопило відверте й глибоко патріотичне есе викладача зі Старобільського будинку дитячої творчості, колишнього бійця батальйону «Айдар» Стефанова Володимира Геннадійовича. Тепер студенти-далівці переконані, що «Немає нічого кращого, ніж жити на своїй землі. Жити поруч з тими, хто дуже дорогий. Зустрічати й проводжати кожну пору року. Нехай то буде весна чи осінь, зима чи літо, немає різниці. А додає тепла та впевненості славетне минуле великих синів України, долю яких нам випало продовжити, саме тих, хто боронив цю землю, хто приймав історичні рішення, які дали нам право бути Українцями…».

Почесні грамоти за перемогу у відбірковому етапі VI Міжнародного мовно-літературного конкурсу учнівської й студентської молоді ім. Т.Г. Шевченка почесні грамоти отримали :
1 місце – Семенченко Олексій, студент групи ФФ – 151;
2 місце – Зарубенко Вероніка, студентка групи ФФ – 151;
3 місце – Скорик Аліна, студентка групи ФФ – 351.

Перемогу в конкурсі есе «Що для мене патріотизм і любов до Батьківщини?» здобули:
1 місце – магістрант спеціальності «Професійна освіта» групи ФФз-451м Стефанов Володимир;
2 місце – магістрантка спеціальності «Українська мова та література» групи ФФ-151м Хворост;
2 місце – студентка групи СТ-151 Куліш Анастасія;
3 місце – студентка групи СТ-351м Лелекіна Єва.

Переможцями конкурсу поезій про українську мову стали:
1 місце – магістрантка спеціальності «Українська мова та література» групи ФФ-151м Хворост Тетяна за поезію «Вірність мові»;
2 місце – студентка групи КІ-14 АД Михайлова Аліса за поезію «Рідна мова»;
2 місце – студентка групи СТ-631 Пластініна Дар’я за поезію «Мова зі смаком чорниці»;
3 місце – студентка I курсу СХМТ Тітова Дар’я за поезію «Мова моя українська».

Перемогу в конкурсі стіннівок до Дня української писемності та мови вибороли:
1 місце – студентка групи СТ-841 Стаценко Дар’я за стіннівку «Мова-серце нації»;
2 місце – студенти з-го курсу юридичного факультету(Групи ЮІ-131,132,134) за стіннівку «Українська мова в творчості видатних поетів»;
2 місце – студентка групи СТ-631 Рижкова Марина за стіннівку «Шевченко – основоположник української мови»;
3. місце – студентка групи ФФ-151 Скорик Аліна за стіннівку «Виникнення слов’янської писемності».

Переможцями конкурсу вишивок і творчих робіт стали:
1 місце – студент групи ФЛ-151 Кірющенко Владислав за вишиванку для своєї доньки;
2 місце – студентка групи СТ-651 Соколова Тетяна за ляльки-мотанки «Наречена» й «Покісниця»;
3 місце – студентка групи ФФ-141 Пєшкова Світлана за весільний рушник і портрет Шевченка.
Почесною грамотою за відео привітання до Дня української писемності та мови відзначено Інститут транспорту та логістики, директор д.т.н., проф. Наталія Чернецька-Білецька.

Ліричним підсумком вечора стала пісня гурту «Скрябін» «Сам собі країна» у виконані Ольги Пекарської (ФФ-151) та Ксенія Островерхої (ФФ-651).
У завершальному слові декан філологічного факультету СНУ ім.В.Даля доц. Ольга. Крсек наголосила на важливості таких заходів для національно-патріотичного виховання й закликала: «Хай усіх нас єднає належність до великого народу! Плекаймо всі разом ту мову, що дісталась нам у спадок від наших пращурів».
На останок хочеться додати слова виданого українського вченого, мовознавця Івана Огієнко: «Мова – душа кожної національності, її святощі, її найцінніший скарб. Любіть, поважайте та вдосконалюйте нашу мову, адже мова, як і Україна, ‒ у нашому серці й починається вона з кожного з нас».