XV науково-практична конференція з проблем вищої освіти відбулася у СНУ ім. В. Даля

Кафедра психології та соціології Факультету гуманітарних наук, психології та педагогіки СНУ ім. В. Даля провела XV науково-практичну конференцію з проблем вищої освіти (з міжнародною участю) «Соціально-психологічні проблеми трансформації сучасного суспільства». Конференція об’єднала не байдужих до трансформаційних процесів у сучасному суспільстві фахівців з різних регіонів України (Луганська, Київська, Херсонська, Дніпропетровська, Запорізька, Івано-Франківська, Львівська, Закарпатська області), Азербайджану, Китайської народної республіки, Польщі тощо. Було представлено багато закладів вищої освіти,  післядипломної педагогічної освіти, загальноосвітніх навчальних закладів.

Учасників заходу привітав проректор з науково-педагогічної роботи та міжнародної діяльності СНУ ім. В. Даля О.І. Рязанцев. У конференції прийняли участь представники Луганської обласної державної військово-цивільної адміністрації (Т. М. Ткачова – заступник директора, начальник управління освіти і науки Департаменту освіти і науки; Д. В. Денищенко – директор Департаменту зовнішніх зносин, зовнішньоекономічної та інвестиційної діяльності; В. Ю. Виборний – заступник начальника управління – начальник відділу охорони культурної спадщини управління культури, національностей та релігій). Їх змістовні доповіді дуже зацікавили усіх присутніх та стосувались майбутнього Луганської області, проблем та перспектив розвитку психологічної служби в умовах реформування освітнього простору Луганщини, психологічних вимірів українського культурного простору.

День проведення конференції співпав з професійним святом представників мас-медіа. Не дивлячись на це, участь у конференції прийняли А. А. Шаповалов – менеджер філії ПАТ НСТУ Регіональна дирекція «UA: Донбас», та О. С. Шаповалова – продюсер лінійного творчого об’єднання телерадіопрограм філії ПАТ НСТУ Регіональна дирекція «UA: Донбас», які розповіли присутнім про особливості психологічної адаптації журналістів до умов професійної діяльності під впливом збройного конфлікту на сході України та зміну системи цінностей людини.

Велику увагу привернули доповіді наймолодших учасників конференції: Олега Пшеничного – учня 8-го класу ЗЗСО №20 та Олександри Ганускової – учениці 11-го класу СЗШ №14 м. Сєвєродонецька, які презентували проект «Від підлітка до підлітка» як складову трансформаційних процесів у новій українській школі.

В заході прийняли участь постійні партнери далівців – працівники відділу психологічного забезпечення центру забезпечення діяльності Головного управління державної служби з надзвичайних ситуацій у Луганській області (О. О. Ніколайчук – т.в.о. начальника, старший лейтенант служби цивільного захисту, О. В. Вискубенко – фахівець відділу, М. В. Склярова – психолог відділу, лейтенант служби цивільного захисту), які розповіли про психологічну безпеку в сучасному суспільстві. Головний лікар Луганського обласного будинку дитини №2    К. М. Донцова акцентувала увагу присутніх на особливостях соціально-психологічної підтримки дітей в існуючих умовах. Професор кафедри управління освітою Луганського обласного інституту післядипломної педагогічної освіти М. А. Журба презентував трансформацію системи цінностей сучасної людини.

Не оминули конференцію своєю увагою координатор фонду ООН в галузі народонаселення України в Луганській області Ганна Висоцька – виступила з доповіддю про особливості реагування на домашнє та гендернозумовлене насильство; проектний спеціаліст міжнародної організації «HELPADE INTERNATIONAL – допомога людям літнього віку» Інна Руденкова розповіла про психосоціальну підтримку людей похилого віку, які постраждали у результату конфлікту на сході України.

Цікавим прикладом поєднання теорії з практикою була доповідь к.психол.н., доц., доцента кафедри психології та соціології Ольги Лосієвської, яка презентувала піраміду інтервенцій з психічного здоров’я та психосоціальної підтримки населення, та доповідь Наталії Держак – доцента кафедри менеджменту і маркетингу Навчально-наукового інституту економіки і управління СНУ ім. В. Даля на тему: «Соціально-психологічний вимір суспільних цінностей в дослідженнях ідентифікаторів територій».

Активними учасниками заходу були і студенти. Їхні доповіді були цікавими та різноманітними. Привернула увагу студентка спеціальності «Соціальна робота Катерина Сотникова, яка розповіла про соціальні проблеми слабозорих і сліпих людей в Україні – погляд очима сліпої людини.  Практичні інструменти та рекомендації надали психологи Олексій Катасанов, Марина Болгова, бізнес-тренер Кирило Семенов, кінезіологи Галина Фоменко та Ганна Лічман. А ще було безліч неймовірно цікавої та важливої інформації.

За результатами конференції буде видано збірник доповідей учасників.