Print

Єдиний на Луганщині дослідний університет святкує свій день народження

 

Східноукраїнському національному університету імені Володимира Даля 27 березня виповнюється 92 роки з дня заснування. У ці дні університет святкує ще одну значущу дату не тільки для вузу, а й для всього освітнього простору Луганщини – другу річницю з дня присвоєння статусу самоврядного автономного дослідницького університету. Цей найвищий статус для університетів СНУ ім. В.Даля отримав Постановою Кабінету Міністрів України від 24 березня 2010 року. Тим самим, Далівський університет став третім на Лівобережній Україні та чотирнадцятим в Україні, удостоєним найвищого статусу для вищих навчальних закладів.

У ці дні в університеті проходить низка заходів, присвячених двом святковим датам. У суботу, 24 березня в Далівському університеті пройшов День відкритих дверей, де гості – абітурієнти та їх батьки не тільки змогли отримати інформацію про правила прийому до ВНЗ у 2012 році, але й насолодитися концертною програмою, підготовленою далівцями. У вівторок, 27 березня в актовому залі університету відбудеться шоу-конкурс «Міс університет», в якому за корону переможниці змагатимуться вісімнадцять далівчанок.

Напередодні Дня народження вузу відбулося урочисте засідання Вченої ради Східноукраїнського національного університету імені Володимира Даля. В актовій залі зібралися члени вченої ради, почесні професори університету, завідувачі кафедрами, керівники структурних підрозділів, викладачі, співробітники та студенти вузу. «Ми пишаємося найголовнішим, що є в нашому університеті, – кадрами. В нашому університеті працюють 200 докторів наук та близько 800 кандидатів наук, доцентів. Такий показник є далеко не в кожному вузі, – зазначив у вступному слові ректор університету, професор Олександр Голубенко. – Я вітаю всіх з Днем народження, бажаю весняного настрою, успіхів у всіх починаннях і хочу, щоб ви передали цей святковий настрій всьому 35-тисячному колективу університету!».

Теплі слова на адресу університету озвучили гості свята – Луганський міський голова Сергій Кравченко, заступник начальника відділу науки та професійної освіти Головного управління освіти і науки Луганської області Володимир Левченя, голова Жовтневої в місті Луганську ради Володимир Родіонов. Члени професорсько-викладацького складу, співробітники та студенти університету нагороджені Почесними грамотами від Луганської міської ради, управління освіти і науки Луганської ОДА, Жовтневої в місті Луганську ради.

«Ми всі пишаємося тим, що в нашому улюбленому місті є такий чудовий вуз. Я особисто вітаю викладацький склад. У нас більше 200 докторів наук і понад 800 кандидатів наук, які прославляють Луганськ, – привітав присутніх Луганський міський голова Сергій Кравченко. – Сьогодні головні іменинники – студенти, і я вітаю вас. Мені хочеться, щоб ви завжди пам’ятали про наше місто, в якому здобули освіту. І щоб ви цим пишалися. Бажаю вам добра, благополуччя і успіхів!»

У Далівському університеті є хороша традиція – в день народження університету Вчена рада обирає почесних докторів і почесних професорів СНУ ім. В. Даля. Це люди, які мають з університетом тісні освітні, наукові, педагогічні та суспільні відносини і сприяють зростанню національних багатств, інтелектуального потенціалу та авторитету Україні. В цьому році Диплом Почесного доктора СНУ ім. В.Даля ректор університету вручив Олександру Амоші – директору Інституту економіки і промисловості Національної академії наук України. Олександр Іванович – вчений-економіст, академік Національної академії наук України, доктор економічних наук, заслужений діяч науки і техніки України, лауреат Державної премії України в галузі науки і техніки. Вже понад 40 років він веде тісну співпрацю з Далівським університетом. «Наш регіон Донбас – основа і фундамент промисловості Україні, і це дозволить і далі нашій країні розвиватися, – зазначив Олександр Амоша. – І внесок університету в розвиток економіки країни неоціненний. Коли ви будете відзначати 100-річчя, нашій дружбі виповниться 50 років. Я бажаю вам успіхів, здоров’я, щастя!».

Диплом Почесного професора вручено доктору технічних наук Валентину Шишову. Валентин Павлович – професор кафедри машинознавства СНУ ім. В.Даля, талановитий вчений і педагог, який підготував не одне покоління кваліфікованих спеціалістів.

Під час засідання Вченої ради були підведені підсумки діяльності викладацького та студентського складу університету протягом року. Почесними Грамотами були відзначені декан юридичного факультету Лідія Лазор – «За найкращі досягнення у наданні освітніх послуг», проректор з науково-педагогічної роботи Валерій Дядичев – «Прорив у наданні освітніх послуг», софтбольна команда «Ніка» і тренер Василь Кісіль – «Світова слава в спорті», завідувач кафедри промислового та художнього литва Юрій Гутько – «За досягнення в міжнародному співробітництві», народний ансамбль народного танцю «Світоч» і його керівник Людмила Бобкова – «Незмінно кращі досягнення в танцювальному жанрі».

За минулий рік Далівський університет досяг значних результатів у науковій та освітній діяльності. Про високий рівень вузу свідчить те, що за підсумками минулого року підготовлено 23 доктори та 73 кандидати наук. Університет завоював вісім золотих і три срібні медалі на Міжнародному конкурсі інноваційних розробок і відкриттів. Великі перемоги принесли і студенти-учасники олімпіад і конкурсів, а також спортсмени – володар Кубка Європейських чемпіонів софтбольна команда «Ніка», багаторазові чемпіони з пауерліфтингу Дмитро Семененко і В’ячеслав Кашпулін, карате – Максим і Сергій Скляр.

Нагадаємо, що при створенні у 1920 році вуз отримав назву «Луганський вечірній робочий технікум». У той час це був перший вищий навчальний заклад у Луганську з підготовки кадрів для машинобудівних підприємств, який мав тільки механічний та електротехнічний факультети і налічував 132 студента. Зараз вуз є найбільшим підприємством на Луганщині, найпотужнішим університетом за якісним складом викладачів і найбільшим серед навчальних закладів за контингентом студентів, які отримують вищу освіту: на 27 факультетах навчаються близько 35 тисяч студентів.

Підготувала Галина Щербак