Єдиний на Луганщині дослідницький університет відзначає свій день народження

Сьогодні, 27 березня, Східноукраїнському національному університету імені Володимира Даля виповнюється 93 роки. У ці дні університет святкує ще одну значну дату не лише для вишу, але й для всього освітнього простору Луганщини – третю річницю з дня присвоєння статусу самоврядного автономного дослідницького університету.

Цей найвищий статус для університетів СНУ ім. В.Даля отримав Постановою Кабінету Міністрів України від 24 березня 2010 року. Тим самим, Далівський університет став третім у Лівобережній Україні та чотирнадцятим в Україні, удостоєним найвищого статусу для вищих навчальних закладів.

На честь свята у Далівському університеті відбудеться урочистий концерт. Колектив вишу привітають творчі студентські ансамблі – «Світоч», «Олімп і Я», «Пульс», «Світанок України». Також свої концертні номери представлять далівці Олександра Бабенко, Анжеліка Малихіна, Ізабель Маланга, Кирило Краснокутський та збірна команда університету з фанк-аеробіки. У заключній частині традиційно оголосять імена почесного доктора і почесного професора СНУ ім. В. Даля. Це люди, які мають з університетом тісні освітні, наукові, педагогічні і суспільні відносини та сприяють зростанню національних багатств, інтелектуального потенціалу та авторитету України.

Нагадаємо, що СНУ ім. В. Даля є найбільшим підприємством на Луганщині, найпотужнішим університетом за якісним складом викладачів і найбільшим серед навчальних закладів за контингентом студентів, які здобувають вищу освіту. Більше 200 докторів наук, професорів та близько 900 кандидатів наук, доцентів ведуть підготовку фахівців за 130 спеціальностями на 106 кафедрах, що входять до складу 17 факультетів і 8 інститутів вишу. Загальна чисельність студентів та слухачів, що навчаються в університеті, становить близько 30 тисяч осіб.

За останній рік наукова та інноваційна діяльність Далівського університету була високо оцінена на міжнародному рівні. На VІІ Міжнародному конкурсі молодіжних інновацій і розробок «Новий час» вчені отримали 7 золотих та 13 срібних медалей, а виш було нагороджено золотою медаллю та дипломом в номінації «За вагомий внесок у науку та підтримку винахідницької діяльності». На IV Міжнародній виставці «Сучасні заклади освіти – 2013» СНУ ім. В. Даля отримав золоту медаль в номінації «Упровадження системи компетенцій у навчальний процес як основи якісної професійної підготовки фахівців вищої освіти», а колектив відзначено дипломом «За вагомий внесок у розвиток національної освіти».

Високий рівень якості підготовки фахівців у СНУ ім. В. Даля підтверджують національні та міжнародні рейтинги ВНЗ. У 2012 році Далівський університет посів першу сходинку серед класичних вищих навчальних закладів Донбаського регіону за результатами проекту «Національна система рейтингового оцінювання вищих навчальних закладів» та став лідером за кількома напрямами підготовки серед Луганських вишів у Рейтингу ВНЗ України «Компас». У 2013 році СНУ ім. В. Даля став єдиним вищим навчальним закладом Луганщини, що увійшов до ТОП-20 українських ВНЗ рейтингу Webometrics Ranking of World’s Universities.