Євпаторійські далівці взяли участь в наукових читаннях

Ректор Східноукраїнського національного університету імені Володимира Даля професор Олександр Голубенко на урочистому засіданні Вченої ради Таврійського національного університету імені В.І. Вернадського привітав колег з нагоди 90-річчя з дня створення цього вищого навчального закладу: «Наші вузи практично одночасно підійшли до 90-річного рубежу. Бажаю подальшого збагнення істини та пізнання невичерпного світу науки і високих технологій». Цієї події були присвячені і XXVI Міжнародні наукові читання «Культура народів причорномор`я з якнайдавніших часів до наших днів». В Евпаторійському відділенні Далівського університету друзів-колег, які приїхали на другий день читань, зустріли дуже привітно. З вітальним словом до учасників звернулася завідувач відділенням доцент Вікторія Струніна: «Найважливіше завдання сьогодення, яке лягає на вчених і викладачів, – це повернення до етичних орієнтирів у вихованні молоді, особливо в справі її залучення до дійсних цінностей – любові до Батьківщини, до рідного міста, до сім`ї». За словами завідуючої кафедри культурології ТНУ ім. Вернадського професора Діани Берестовської, не випадково майданчиком для роботи в Євпаторії представницька делегація XXVI Міжнародних наукових читань вибрала саме Східноукраїнський національний університет імені Володимира Даля. Адже ще з самого початку діяльності Кримського факультету Далівського університету – 1998 року – тут старанно культивується різнопланова краєзнавча та дослідницька робота. Застосування інтерактивних дошок сумісно з мультимедійними проекторами дозволило зробити доповідь провідного бібліотекаря Дляри Абібулаєвої «Про лубкові картинки на Русі» яскравою. Старший викладач Анатолій Струнін свою наукову доповідь присвятив історії російського самовара, де сумістив технічні схеми і терміни з філологічними дослідженнями. Теплу і довірчу атмосферу читань допомогли створити лауреати республіканського конкурсу виконавської майстерності педагогів – фортепіанний дует Ольги Бірючевої та Світлани Кондратюк, які виконали на унікальному інструменті – німецькому піаніно 1903 року, відреставрованому далівцями, – твори Георгія Свірідова й Антоніна Дворжака. У повній відповідності з далівським «один усього не дізнається» вони ділилися враженнями і обмінювалися інформацією за круглим столом у російського самовара. В кінці читань студенти, викладачі двох вузів поклали квіти до бюста Володимира Даля.