Print

За оцінками підприємців Луганська у СНУ ім. В.Даля готовлять цінних фахівців для ринку праці

 

У Східноукраїнському національному університеті імені Володимира Даля відбулося спільне засідання Луганської Координаційної ради з питань розвитку підприємництва й Комітету з управління впровадженням Стратегічного плану економічного розвитку в місті Луганську. По закінченні був проведений Ярмарок вакансій «Молодь, кар`єра, майбутнє» для випускників університету.

Організаторами цих заходів щодо рішення проблем трудової зайнятості молоді виступають Управління економіки Луганської міської ради, Луганський міський центр зайнятості й відділ кадрів СНУ ім. В. Даля. Вже стало традицією проводити подібні заходи, метою яких є зближення й знайомство тих, хто шукає роботу з тими, хто шукає гарних фахівців і кваліфікованих працівників.

На розширеному засіданні Координаційної ради розглядалися два актуальних питання забезпечення трудовими ресурсами підприємств міста й шляхи їхнього рішення. Заступник директора Луганського міського центру зайнятості Андрій Таровик повідомив про стан молодіжного ринку праці в місті. Молодь у нових ринкових умовах виявилася однією з самих уразливих і низькоконкурентних категорій трудових ресурсів. 40% від загальної кількості людей, що перебувають на обліку центру зайнятості є молодь у віці до 35 років. Із загальної кількості зареєстрованих вакансій у центрі зайнятості 44% складають робочі спеціальності, 37% – службовці, 18% – без кваліфікації.

У цих умовах важлива спільна робота керівників вищих навчальних закладів і підприємств із метою приведення навчальних планів та державного замовлення до вимог ринку праці. Така діяльність допоможе абітурієнтам в усвідомленому виборі спеціальності й знизить ризик виникнення безробіття. Крім того, Андрій Вікторович порадив молодим людям замислюватися про працю не на 4-5 курсах навчання, а залучатися до неї вже з першого.

Заступник начальника управління економіки Луганської міської ради Алла Насонова повідомила про реалізацію заходів Стратегічного плану економічного розвитку Луганська, у тому числі про проведення форуму з питань енергозбереження й екології та виставки «Енергозбереження-2010».

У ювілейному 2010 році Далівський університет випустить 2500 фахівців і 1200 магістрів з 90 спеціальностей. На Ярмарці вакансій більш ніж 50 представників підприємств і організацій запропонували студентам-далівцям поза 300 вакансій з різноманітних професій. У вузі спостерігається позитивна динаміка працевлаштування, яка досягнута завдяки його цілеспрямованій роботі зі складання договорів з підприємствами й організаціями на підготовку фахівців з вищою освітою. При відділі кадрів створений сектор із сприяння працевлаштування випускників. Він координує роботу й формування бази даних щодо наявності робочих місць.

«Присутні сьогодні підприємці зацікавлені в молодих і перспективних кадрах, які випускає Східноукраїнський національний університет імені Володимира Даля, – відзначив у вступному слові заступник Луганського міського голови Віктор Пронін. – На жаль, економічна криза боляче вдарила й по ринку праці: в 2009 році промислове виробництво впало більш ніж на 15%. Аналітики прогнозують, що цього року буде спостерігатися серйозний зріст ринку металу. Це викликає надію на підйом металургійних підприємств Луганщини й на відповідне реагування ринку праці».