Print

За оцінками підприємців Луганська у СНУ ім. В.Даля готують цінних фахівців для ринку праці

 

У Східноукраїнському національному університеті імені Владимира Даля відбулося розширене засідання Луганської міської координаційної ради зі сприяння підприємництва та зайнятості. Головне питання на порядку денному – проблема трудової зайнятості. Особливу увагу приділили проблемам і пошуку рішень з питання про працевлаштування молоді.

В умовах економічної та фінансової криз підприємствам і організаціям не вистачає фахівців з інженерно-технічних напрямів. Із загальної кількості зареєстрованих вакансій у центрі зайнятості 50% – складають робочі спеціальності, 38% – службовці, 12% без кваліфікації. У цих умовах важлива спільна робота керівників вищих учбових закладів і підприємств з метою приведення навчальних планів та державного замовлення до вимог ринку праці. Така діяльність допоможе абітурієнтам в усвідомленому виборі спеціальності та знизить ризики виникнення безробіття.

По закінченню засідання був проведений ярмарок вакансій, організаторами якого виступили Луганський міський центр зайнятості та відділ кадрів СНУ ім. В. Даля. Представники 42 підприємств і організацій запропонували студентам-далівцям кожен від ста до двохсот вакансій по різноманітних спеціальностях. При цьому студентам 3-5 курсів було запропоновано як основне місце роботи, так і робота за сумісництвом.

«Сьогодні на ярмарку випускники і студенти оцінюють свій рівень можливості працевлаштування, – відзначив на відкритті ярмарку директор Луганського обласного центру зайнятості Андрій Черкасов. – Студентам хочеться побажати упорності в навчанні, оскільки зараз саме знання високо цінуються працедавцями, хоча, варто відзначити, що у випускників СНУ ім. В.Даля проблем з працевлаштуванням практично не виникає».