Print

Заходи у науковій бібліотеці СНУ ім. В. Даля

 

В рамках проекту "Підтримка бібліотек переміщених університетів Сходу та Криму" бібліотекарі Східноукраїнського національного університету імені Володимира Даля Вероніка Савельєва, Наталія Мостова, Юлія Кузнецова, Олена Лозинська взяли участь в професійному стажуванні бібліотекарів переміщених університетів, яке відбувалося в Центральній науковій бібліотеці Харківського національного університету імені В. Н. Каразіна, Науковій бібліотеці Національного юридичного університету імені Ярослава Мудрого, Науковій бібліотеці Харківського національного медичного університету.

Колеги обмінялися досвідом, обговорили питання автоматизації бібліотечних процесів, ведення електронних каталогів, баз даних, університетських репозитаріїв праць вчених та інші проблеми інноваційного розвитку бібліотек, організації сучасного бібліотечного простору для індивідуальної та групової роботи.

Також у науковій бібліотеці СНУ ім. В. Даля в рамках проекту з підтримки бібліотек переміщених університетів «Переміщені університети: американські книжки та  професійний розвиток бібліотекарів», який упродовж 2018-2019 рр. впроваджує в Україні ГО «Асоціація «Інформатіо-Консорціум» за фінансової підтримки Посольства США в Україні, пройшов семінар-навчання  “WOA on the Go”: професійна підтримка персоналу бібліотек переміщених університетів».

Розглядалися питання:

  • Центри «Вікно в Америку» – сучасний бібліотечний простір. Як просувати американську літературу: форми і методи, партнерство.
  • Підвищення медійно-інформаційної грамотності, формування критичного мислення в бібліотеці. Презентація, практичні завдання
  • Розвиток і дотримання академічної доброчесності. В чому полягає роль бібліотеки? Досвід центрів у реалізації академічної доброчесності МООС, як це працює?
  • Поговоримо про інтелектуальну власність. Що нового в законодавстві?
  • Ресурси та сучасні методи вивчення англійської мови, досвід центрів «Вікно в Америку» в удосконаленні вивчення англійської мови.
  • Ефективна організація та проведення програм/заходів в університетській бібліотеці. Мозковий штурм.