Закінчується реєстрація на отримання сертифікатів ЗНО

Залишився один день реєстрації для участі в зовнішньому незалежному оцінюванні, яке завершиться 20 лютого. Але випускникам з тимчасово неконтрольованих українською владою територій продовжено термін реєстрації для отримання сертифікатів ЗНО до 20 квітня. Східноукраїнський національний університет імені Володимира Даля (м. Сєвєродонецьк) нагадує про нововведення цьогорічного вступу.

Умови прийому до ВНЗ цього року містять ряд новацій. Перш за все абітурієнтам необхідно звернути увагу на перелік  сертифікатів ЗНО, які від них вимагатимуть під час вступу.  Зокрема, тепер чітко встановлені обмеження на прийом сертифікатів зовнішнього незалежного оцінювання: виші прийматимуть в абітурієнтів сертифікати ЗНО тільки поточного навчального року. Тобто абітурієнти, які здавали ЗНО в минулому році, повинні будуть перереєструватися на проходження ЗНО в 2015 році.

Цього року немає предметів для вступу на вибір, а кожний вищ установлює свої обовязкові предмети на кожний напрям підготовки. Наприклад, у СНУ ім. В.Даля при вступі на природно-математичні та інженерно-технічні напрями підготовки обовязкові сертифікати з математики, з української мови та літератури, а також третій предмет в залежності від напряму. Доречі, для вступу в університет потрібно не чотири, а три сертифіката. Загалом, учасники ЗНО матимуть можливість скласти не більше чотирьох тестів з переліку предметів ЗНО, до якого включено 12 навчальних дисциплін. І здаючи чотири предмети, можна значно збільшити свої шанси на вступ до ВНЗ.

Нововведення стосуються й індивідуального підходу до оцінювання абітурієнтів. В 2015 році для предметів з математики й української мови та літератури будуть застосовані тести двох різних рівнів складності. Тобто абітурієнту потрібно визначитися, на який рівень знань з цих предметів розраховувати. СНУ ім В.Даля вимагає у своїх вступників базовий рівень  складності сертифікату ЗНО з української мови та літератури й математики.

Слід зазначити, що система оцінювання також стане інкашою. З 2015 року результати складання ЗНО будуть поділятися на дві категорії – «здав» або «не здав».  Учасникі зовнішнього незалежного оцінювання, які отримають більше ніж мінімально певну кількість балів при тестуванні, будуть визначені за рейтинговою шкалою від 100 до 200 балів. А це означає, що 100 балів – це вже прохідний бал для вступу за конкурсом до Східноукраїнського національного університету імені Володимира Даля. Крім того, випускники підготовчого відділення СНУ ім. В.Даля отримують до 10 додаткових балів за результатами атестації курсів.

Випускники з тимчасово неконтрольованих територій матимуть можливість зареєструватися для проходження ЗНО до 20 квітня. У такому випадку вони проходитимуть тестування з української мови і літератури – 9 червня, а з усіх інших предметів – за розкладом основної сесії. Але якщо встигли зарєструватися до 20 лютого, то здаватимуть тестування з усіх предметів за розкладом основної сесії, у тому числі 24 квітня – з української мови і літератури

Нагадаємо, шо Східноукраїнський національний університет імені Володимира Даля оголошує набір на підготовку студентів за 62 напрямами підготовки, за всіма освітньо-кваліфікаційними рівнями та формами навчання, в тому числі і дистанційної. Вступникам пропонується 130 спеціальностей гуманітарної, економічної, природничої, інженерно-технічної, високотехнологічної сфер знань.