ua   EN    Print

Засідання Ради ректорів переміщених вишів

 

Відбулося чергове засідання Ради ректорів вищих навчальних закладів, тимчасово переміщених із зони проведення антитерористичної операції.

На засіданні обговорювалися результати роботи Ради та перспективи на друге півріччя 2017 р.

На порядок денний були винесені питання:

  1. Результати прийняття законів України, які регулюють діяльність тимчасово переміщених ВНЗ: позитивні наслідки та пропозиції на майбутнє. Обговорення впровадження окремих законодавчих форм.
  2. Вступна кампанія 2017 р. Умови прийому та діяльність центрів Донбас-Україна та Крим-Україна.
  3. Щодо визначення мінімальної кількості балів з конкурсних предметів, з якими вступник допускається до участі у конкурсі для вступу на медичні спеціальності.
  4. Додаткове фінансування вишів-переселенців відповідно до Закону України «Про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо діяльності вищих навчальних закладів (наукових установ), які були переміщені з тимчасово окупованої території та з населених пунктів, на території яких органи державної влади тимчасово не здійснюють свої повноваження».
  5. Питання протидії корупції у тимчасово переміщених ВНЗ та її упередження.
  6. Інші питання діяльності переміщених ВНЗ.

Робота Ради ректорів також включала обговорення презентації та впровадження програми «UNPLAG» у переміщених вишах, визначення напрямків діяльності Ради на друге півріччя 2017 р.

В засіданні взяла участь заступник Голови Ради ректорів вищих навчальних закладів, тимчасово переміщених із зони проведення антитерористичної операції, доктор технічних наук, професор, ректор Східноукраїнського національного університету ім. В. Даля Ольга Поркуян. На заході були присутні завідувач сектору переміщених ВНЗ департаменту вищої освіти МОН України Світлана Кретович, директор Департаменту вищої освіти МОН України Олег Шаров, народний депутат України Олексій Рябчин.