Print

Засідання Вченої ради Університету

 

Відбулося урочисте засідання Вченої ради Східноукраїнського національного університету імені Володимира Даля, присвячене 97-й річниці створення вишу. Ректор Ольга Поркуян у своїй промові приділила увагу насамперед тому, що вдалося зробити колективу за останні три роки, і тим великим завданням, які стоять перед ним надалі.

Привітання з нагоди 97-й річниці створення вишу

Переміщений з Луганська у 2014 р., Університет розпочав свою діяльність у Сєвєродонецьку практично з нуля. Матеріально-технічна база була вкрай недостатньою, професорсько-викладацький та студентський колективи розпорошені по всій Україні, деякі підрозділи опинилися на не підконтрольній Україні території. У цих надзвичайно складних умовах було докладено титанічних зусиль з поновлення нормальної роботи закладу. Структура вишу була переглянута. Сьогодні в складі Університету – 7 факультетів та інститутів, декілька філій: інститут хімічних технологій в Рубіжному, хіміко-механічний технікум, філія в Слов’янську.

Урочисте засідання Вченої ради Східноукраїнського національного університету імені Володимира Даля

Але найскладнішим було не просто розпочати роботу на новому місці, а визначитися з новою стратегією розвитку Університету в умовах соціально-економічної, воєнно-політичної та освітньої невизначеності.

На відміну від деяких переміщених вишів, що обрали за мету виживання й очікування, у СНУ ім. В.Даля вирішили йти шляхом розвитку, впровадження новацій, конкуренції на рівних з провідними навчальними закладами.

Засідання Вченої ради Університету

Постійно вдосконалюються освітні програми, навчальні плани, методичні матеріали. Працює центр дистанційного навчання і система Moodle, яка дозволяє викладачам і студентам оперативно і зручно отримувати доступ до всіх матеріалів, контролювати освітній процес. Викладачі спрямовують всі свої зусилля на те, щоб студент отримав ті знання, з якими він міг би вільно себе почувати на ринку праці.

Слід визнати, що матеріально-технічна база в нас поки що досить слабка. Однак ми повинні відшукувати й якнайповнішою мірою використовувати ті можливості, що дозволять нам стати кращими за інші університети.

Серед таких напрямків – впровадження новітніх технологій, реалізація концепції відкритої освіти, розширення міжнародних зв’язків, активна інформаційна діяльність.

Ректор Ольга Поркуян

Ми маємо увесь необхідний потенціал для того, щоб досягти поставленої нами перед собою амбіційної мети. Маємо технічну й методичну бази, а також прагнення колективу бути кращими.

Наші викладачі й студенти беруть участь в багатьох позанавчальних заходах: спортивних змаганнях, громадських акціях. Це також працює на позитивний імідж Університету. 

Щодо міжнародної діяльності, то ми маємо більше сотні договорів з навчальними закладами різних країн. Зараз в Україні діє дуже багато міжнародних організацій, які можуть спонсорувати відвідування викладачами і студентами закордонних вишів. В нас вже є значний досвід роботи в «Еразмус +» та інших програмах щодо обміну студентами та викладачами. І цей досвід треба збільшувати.

Далівці вирішили йти шляхом розвитку та впроваджування новацій

Стійка й активна позиція колективу дозволила нам займати непогані місця у вітчизняних рейтингах. За 2014 р. в рейтингу вищих навчальних закладів 4-го рівня акредитації наш університет був серед 30 кращих. В 2015 р. посів 25 місце серед університетів України за оцінкою інформресурсу osvita.ua. В 2016 р. ми взяли участь в міжнародній виставці «Сучасні заклади освіти», де отримали гран-прі у номінації «Лідер наукової та науково-технічної діяльності», а також Золоту медаль та інші винагороди. І цього року ми знову отримали Диплом і Золоту медаль на міжнародній виставці.

На нас з вами покладено видатну місію. Адже саме освіта визначає майбутнє людства. І сьогодні, коли в усьому світі спостерігається тенденція до спрощення, до популізму, до намагання розв’язати простими методами складні питання, ми, освітяни, маємо давати молодим поколінням не просто знання, а й розуміння того, в якому світі ми живемо, – сказала на завершення Ольга Поркуян.

37 співробітників Університету і 27 студентів були нагороджені грамотами Університету з нагоди 97-ї річниці його створення.