Завтра Далівський університет відзначить 210-річницю з дня народження Козака Луганського та 10 років присвоєння його імені вузу

22 листопада цього року виповнюється 210 років з Дня народження нашого славетного земляка, лексикографа, етнографа, лікаря, морського офіцера, інженера, зоолога, автора «Толкового словаря живого великорусского языка» та «Пословиц русского народа» – Володимира Івановича Даля. В цьому ж місяці Східноукраїнський національний університет, який носить його ім’я, відзначає десятиліття з дня присвоєння імені Козака Луганського навчальному закладу. До цих визначних дат у Далівському університеті відбудеться цикл урочистих заходів.

У СНУ ім. В.Даля свято шанують пам`ять нашого видатного земляка Володимира Даля. Напередодні цьогорічних урочистостей до ювілейних дат, вшанування пам’яті Володимира Даля в вузі пройшло циклом лекцій про духовну спадщину великого земляка для студентів перших курсів, проведенням Далівських четвергів, відвідуванням літературного музею.

22 листопада, у річницю з дня народження Козака Луганського, о 10:00 в «Музеї історії та досягнень університету» буде підбито підсумки конкурсу творчих робіт «Где родился, там и пригодился». Після студенти і співробітники університету одночасно о 10:30 проведуть вшанувальні мітинги та урочисті покладання квітів до пам’ятників Володимиру Далю: біля першого корпусу рідного вишу, а також на вулиці В.Даля.

Цього ж дня, об 11.00 вчені та студенти як України, так і світу будуть звітувати про результати роботи з питань життя й творчості Козака Луганського на XIV Міжнародних Далівських читаннях «Багатогранна спадщина Володимира Даля в соціокультурному просторі XXI століття», де відбудеться презентація книги «Светоч славянской культуры». По закінченні читань учасники та гості запрошуються на прем’єру вистави народної аматорської студії університету «СтудДальТеатр» «Золота пора мого життя».

Підготувала Галина Щербак