Здобутки майбутніх соціальних робітників виходять на національний рівень

Студентка другого курсу кафедри менеджменту соціального забезпечення Навчально-наукового інституту праці та соціальних технологій Східноукраїнського національного університету імені Володимира Даля (м. Сєвєродонецьк) Анастасія Бобовська перемогла у І етапі Всеукраїнської студентської олімпіади зі спеціальності «Соціальна робота».

Рішенням оргкомітету СНУ ім. В. Даля дівчина рекомендована до участі у II етапі олімпіади, який відбудеться в травні. Під час проведення змагань учасники виконуватимуть тестові і письмові завдання з основ консультування, історії, теорії та методів соціальної роботи. Кожен учасник може поетапно одержати 100 максимальних балів за правильне виконання тестових завдань, фахове вирішення двох практичних ситуацій та компетентне презентування авторського соціального проекту.

Проект, який представить учасниця, стосується створення та розвитку Центрів комплексної реабілітації; створення сприятливих умов для співпраці громадських формувань ветеранів війни та учасників АТО з роботодавцями, органами виконавчої влади, їх професійної реабілітації та зайнятості.

«Нам доводиться вирішати серйозні проблеми. Вони повинні допомогти відновити життя, якщо доведеться почати все «з нуля», – говорить Настя. – Головна мета мого проекту – це реалізація державної політики у сфері соціального захисту ветеранів війни та учасників бойових дій в зоні АТО, сприйняття їх інтеграції в суспільстві».

А інша студентка кафедри менеджменту соціального забезпечення – магістрантка спеціальності «Управління соціальним закладом» Анна Перепечай – бере участь у IX Всеукраїнському молодіжному конкурсі соціальних проектів «Новітній інтелект України». Конкурс проводиться серед молодих соціально активних дослідників. Основна мета написання конкурсної роботи – короткий виклад того, що реально можна зробити в суспільстві для вирішення конкретної соціальної проблеми. Конкурсна робота повинна складатися з опису соціальної ідеї, її мети, ресурсного забезпечення, реального механізму її здійснення.

Анна вже не один раз гідно підтверджує свої знання та навички, здобуті за роки навчання в університеті. На цей раз вона представить роботу «Професійно-трудова реабілітація як форма комплексної реабілітації учасників антитерористичної операції». Проект створює умови щодо самореалізації учасників АТО, повернення їх до нормальної трудової діяльності, формування бажання бути суб’єктами власної діяльності й як наслідок надати можливість їм бути професійно затребуваними працівниками у державі.