Журналіст повинен вміти говорити «ні» і знайти свою спеціалізацію, – Вахтанг Кіпіані

У Східноукраїнському національному університеті імені Володимира Даля відбулася зустріч студентів із заслуженим журналістом України Вахтангом Кіпіані.

Це перша зустріч в циклі проекту під назвою «Кроки в професійній журналістиці», який проводить факультет масових комунікацій Далівського университету та громадська організація Центр творчих ініціатив «Східна Україна». Метою даного проекту є поліпшення практичних навичок майбутніх журналістів і допомога у визначенні з власним методом у професійній журналістиці через проведення майстер-класів для студентів, що навчаються за даною спеціальністю.

«Протягом року будуть проведені майстер-класи з відомими журналістами. Сьогодні перший захід із цього циклу», – розповів представник «Центру творчих ініціатив «Східна Україна» Сергій Сакадинський.

У свою чергу декан факультету масових комунікацій СНУ ім. В. Даля Тетяна Миронова відзначила, що вчитися потрібно завжди незалежно від віку. Робити це можна як у бібліотеці, так і за допомогою таких зустрічей, на яких фахівці, що вже відбулися в професії, люди своєї справи зможуть передати досвід і свої знання підростаючому поколінню майбутніх акул пера.

На лекції Вахтанг Кіпіані розповів присутнім про те, як він став журналістом, про формування свого стилю і життєвої позиції. Важливим аспектом своєї роботи він бачить пошук певної спеціалізації, упор на яку повинен робити кожен журналіст і досягати в певній галузі найбільших і визначних успіхів.

Не менш важливим у майбутній роботі Вахтанг Кіпіані вважає початок творчого та професійного шляху починаючих журналістів.

«Пошук гарного редактора – це як пошук другої половини і дуже важливий. Поганий редактор може зіпсувати подальшу творче життя молодого спеціаліста. Якщо ти сам нічого не вмієш, ти нікого не зможеш навчити », – підкреслює Вахтанг Кіпіані.

Крім того він зазначив, що в сучасному суспільстві більшість ЗМІ функціонують для того, щоб отримати прибуток, забуваючи про потреби громадськості в пізнанні правди, про те, що суспільство повинно знати.

«Ті гроші, які начебто «не пахнуть» псують репутацію, кар`єру, майбутнє журналістів. Журналіст повинен вміти говорити «ні». Думати про те, що цей день у редакції може стати останнім. Одне і те ж місце роботи сприяє раболіпства і творчому застою», – впевнений журналіст.

Підготувала: Тетяна Вауліна