Print

Змінювати світ навколо себе – це просто!

 

Завдяки активності студентів Східноукраїнського національного університету імені Володимира Даля та їхній співпраці з ГО «Дивовижні», ГО «Фундація «Простір» та Ресурсним центром зі сталого розвитку при СНУ ім. В.Даля та за активної підтримки Координаційної Ради студентського самоврядування реалізовано перший соціальний мікропроект в рамках Соціального Колайдеру «ДивоДвиж: сталий розвиток – це просто!».

Ганна Какауліна, Валентина Лісаконова, Маргарита Заїць, Андрій Торба та інші активні студенти університету з ентузіазмом долучились до реалізації проекту студентки першого курсу Ірини Горобинської, заявку на який було подано до Соціального Колайдеру. Студенти перетворили хол навчального корпусу та лекційну аудиторію на локації, на яких гості мали змогу приймати участь у практичних експериментах, майстер-класах майстрів хенд-мейду, обмінюватися цікавими книжками, змагатися в вікторинах та багато-багато іншого.

Розпочався захід з демонстрації відеострічок, що знайомили учасників з основною ідеєю сталого розвитку та сімнадцятьма цілями тисячоріччя. Обговорення побаченого викликало багато емоцій та переросло в палку дискусію, після чого учасники розподілилися по локаціях: хтось з головою поринув в книгообіг; хтось приймав безпосередню участь в цікавих наукових дослідженнях, під час яких учень 10-А класу СЗОШ № 17 Степан Ненахов під керівництвом Андрія Жидкова демонстрував прийоми економії ресурсів; хтось малював місто своєї мрії; хтось навчався із старих або зламаних речей робити своїми руками окрасу інтер'єру або подарунки; хтось приймав участь у захоплюючій вікторині, присвяченій сталому розвитку.

Протягом цих трьох годин кожен з організаторів та учасників заходу отримав такий заряд гарного настрою, що його вистачить, як мінімум, на тиждень, а крім того активні містяни стали більш обізнаними щодо концепції «Сталого розвитку», навчилися практичним прийомам економії ресурсів та на прикладі hand made зрозуміли, що сталий розвиток – це не складні тригонометричні рівняння, а прості речі, завдяки яким можливо розвинути себе і  своє місто.

Після завершення шаленого ДивоДвижу учасники заходу підтримали проект ГО Фундація "Простір", спрямований на те, щоб зробити крок назустріч людям з вадами зору. Для того, щоб людина, яка погано бачить, краще орієнтувалася в просторі і не спотикалася на сходах, першу та останню сходинки маркують яскравою жовтою лінією. Озброївшись пензликами і стаканчиками з фарбою, активні студенти та місцеві жителі взялися за справу. Це вже зовсім інша історія, але пам'ятайте: почати змінювати світ навколо себе вже сьогодні – це просто!