Зустріч учасників проєкту «Норвегія-Україна. Професійна адаптація. Інтеграція в державну систему (NUPASS)»

У СНУ ім. В. Даля відбулася зустріч учасників проєкту «Норвегія-Україна. Професійна адаптація. Інтеграція в державну систему (NUPASS)»: начальника відділу реалізації соціальних гарантій Департаменту соціального та гуманітарного забезпечення Міністерства оборони України Сергія Кучеренка, президента Міжнародного фонду соціальної адаптації Володимира Рубцова, а також представників Департаменту соцзахисту населення Луганської ОДА, військового комісару Луганського обласного територіального центру комплектування та соціальної підтримки, керівника Представництва Мінветеранів у м. Сєвєродонецьк, представників ГО «Фундація «Жіноча ініціатива». Учасників зустрічі представила ректорка університету Ольга Поркуян.

Навчання за курсом «Діджиталізація в публічному управлінні» розпочато 23 лютого, а триватиме 3 місяці, до 24 травня. Від СНУ ім. В. Даля до викладання залучено 10 викладачів. Від ГО «Фундація «Жіноча ініціатива» – практичний психолог, два юристи, два тренери, консультанти з бізнесу, представники центру зайнятості. Учасники проєкту одержують психологічну підтримку у вигляді тренінгів та індивідуальних консультацій, правові та бізнес-консультації.

У рамках проєкту «Норвегія-Україна. Професійна адаптація. Інтеграція в державну систему» (NUPASS)» СНУ ім. В. Даля та ГО «Фундація «Жіноча ініціатива» продовжують навчання групи слухачів курсів, до якої залучена 31 особа, з них 21 особа – військовослужбовці ЗСУ, службовці МВС – 5, члени сімей – 5. У групі навчається 9 жінок, у тому числі жінок, які є членами сімей – 4 особи. Загальна кількість учасників АТО 26 осіб. Учасниками є представники різних громад Луганської області.

«Принципова відмінність нашого проєкту від аналогічних це: по-перше, те що ми працюємо не лише з військовослужбовцем, а із його сім’єю (дружина, дорослі діти) і вважаємо це принциповою позицією; по-друге, те що успіх рішення проблеми професійної підготовки та соціальної адаптації може бути забезпечений лише при комплексному підході, тобто в парі мають працювати дві організації: університет і громадська організація» – пояснив президент Міжнароднго фонду соціальної адаптації Володимир Рубцов.

«У чому цінність співпраці з цивільними закладами вищої освіти? Бо ми маємо поступово вивести військовослужбовця з військового середовища до цивільного життя. Цінним також є те, що громадські організації супроводжують цей проєкт. Чому ми вирішили продовжити цей проєкт саме на Сході? Бо тут розташовуються військові з’єднання, тут проходять службу і тут військовослужбовці і будуть «осідати» після служби» – розповів начальник відділу реалізації соціальних гарантій соціального та гуманітарного забезпечення Міністерства оборони України Сергій Кучеренко.

Університет має всі можливості надати високий рівень професійної підготовки (перепідготовки), який дозволить військовослужбовцям, а також членам їхніх сімей, оволодіти новими спеціальностями, організувати власну справу, успішно адаптуватися до умов життя в громадянському суспільстві.

У рамках візиту учасники зустрічі зустрілися з викладачами СНУ ім. В. Даля, які проводять освітню діяльність за проєктом і слухачами освітнього курсу. А також для них провели екскурсію по грантовим локаціям СНУ ім. В. Даля (Юридична клініка «PRO BONO», Ветеранській простір, Археологічний музей, Медіа центр, GreenLab, Центр розвитку кар’єри).

Детальніше про організаторів проєкту, його цілі, завдання, вимоги до кандидатів та особливості реалізації можна дізнатися тут.

Долучайтесь до далівської спільноти на офіційному Youtube-каналі СНУ ім. В. Даля!