Відбувся дводенний семінар в рамках реалізації проєкту «Підтримка діяльності Східноукраїнського національного університету імені Володимира Даля».
Цілі заходу:
- визначення сильних і слабких сторін, можливостей та загроз (SWOT) СНУ ім. В. Даля після другого переміщення з урахуванням нинішніх умов;
- обговорення опцій для антикризового менеджменту;
- визначення пріоритетів і ключових показників ефективності (KPIs) для відновлення діяльності (активностей) університету;
- розроблення пропозицій до Операційного плану СНУ ім. В. Даля;
- зміцнення командної роботи та потенціалу СНУ ім. В. Даля.
В роботі семінару взяли участь Лілія Гриневич, консультантка, Gerrit Jan Schep, консультант, а також члени Комітету з антикризового позиціонування СНУ ім. В. Даля, який було створено попередньо відповідно до заходів проєкту.
Ректорка Ольга Поркуян розповіла про поточну ситуацію в університеті, а проректор з науково-педагогічної роботи, економіки та розвитку Руслан Галгаш презентував антикризовий комітет.
Цікавими для учасників були результати фокус-груп та інтерв’ю щодо ситуації в університеті, представлені для обговорення Лілією Гриневич, і приклади антикризових стратегій, надані Gerrit Jan Schep.
Представники університету, працюючи в командах, зробили пропозиції щодо уточнення зовнішніх і внутрішніх чинників (загроз та можливостей) матриці SWOT-аналізу університету, обговорили взаємозв’язок Стратегії розвитку СНУ ім. В. Даля в умовах евакуації та Операційного плану 2023, визначилися з пріорітетами щодо Операційного плану СНУ ім. В. Даля. Для цього командами учасників були запропоновані проєкти грантів за трьома напрямками: якість навчання, розвиток науково-дослідної роботи, позиціонування цінностей закладу.
Підбиваючи підсумки роботи семінару, Gerrit Jan Schep зазначив: «Ви надто скромно підійшли до вибору проєктів, бо ви здатні на більше. Це зрозуміло з огляду на чергову релокацію і першочергове завдання – відновлення функціонування. Але у мене склалося враження, що ви можете ставити собі біль амбіційні завдання і ви впораєтеся з тим, щоб їх реалізувати. Я абсолютно впевнений в тому, що ви можете відновитися і стати краще, ніж були. Зрозуміло, що окрім ваших робочих завдань все це потребуватиме додаткової роботи, зусиль і натхнення, щоб все реалізувати. Але завдяки саме цій роботі, яка б вона не була важка, буде покращено профіль як кожного з вас як представника університету, так і самого університету. Кожна несприятлива подія несе в собі шанси і можливості. Саме через те, що ваш університет зазнав так багато несприятливих факторів через війну, – саме тому він буде дуже цікавим для міжнародної спільноти і міжнародного партнерства. Це можна перетворити на шанс, на нову можливість. Наступні заходи, заплановані в рамках цього проєкту, будуть грати на вас і допоможуть відновити діяльність. І це відбуватиметься завдяки тим результатам, які ви показали протягом семінару. Дуже важлива оця командна робота, яку ви чудово показали протягом двох днів. Саме вона буде рухати весь процес вперед. Абсолютно впевнений, що наступну мілю ви пройдете успішно».