Археологічний музей «Відкрита і100рія» Східноукраїнського національного університету імені Володимира Даля

Завідувач:

проф. Бровендер Юрій Михайлович

Створення музею «Відкрита і100рія» є результатом творчих зусиль  викладачів та студентів кафедри історії та археології юридичного факультету Східноукраїнського національного університету імені Володимира Даля, а також всебічної підтримки колективу співробітників університету.

Прагнення до створення саме археологічного музею виникло через велике бажання викладачів кафедри історії та археології, а також майбутніх істориків та археологів –  наших студентів, – спростувати існуючу вкрай хибну уяву про те, що у Луганщини немає давньої історії.

Археологічні знахідки, отримані під час щорічних наукових археологічних досліджень, проведених в межах  навчальної археологічної практики, свідчать про те, що Луганщина – Ельдорадо для археологів. Матеріали, представлені експозицією археологічного музею свідчать про те, що людина на теренах нашої області з’явилася ще за доби кам’яного віку і мешкав тут постійно з різницею тільки в тому, що в одні періоди людей тут мешкало дуже багато, як це було, наприклад, в епоху бронзи (III – II тис. до н.е), а в інші – значно менше.  

Польові археологічні розкопки викладачів та студентів спеціальності 032 «Історія та археологія» СНУ ім. В. Даля завжди викликають цікавість місцевих мешканців, які постійно пропонують свою допомогу аби долучитися до відкриття таємниць історії свого рідного краю. І це надихає на нові наукові відкриття.