Східноукраїнський національний університет імені Володимира Даля є одним із лідерів з винахідницької діяльності в Україні. Винахідницька діяльність має гарні традиції в університеті, початок яких покладено ще в 70-ті роки минулого століття.
Наразі університет має 175 патентів CША, Німеччини, Франції, Канади, Китаю та інших країн, а також понад 2300 патентів України на винаходи та корисні моделі.
Вагомий внесок у винахідницьку діяльність внесли: Заслужений діяч науки і техніки України проф. Голубенко О.Л., Заслужені винахідники України докт. техн. наук Горбунов М.І. та канд. техн. наук Могила В.І., докт. техн. наук Смирний М. Ф. , докт. техн. наук Брагін Б.Ф. та інші науковці.
За даними Укрпатенту 2021р. університет входить у десятку навчальних закладів, підпорядкованих МОН України, з найвищою винахідницькою діяльністю.
Університет приймав участь у Всеукраїнському конкурсі «Винахід року» та здобував перемоги у різних номінаціях, як Всеукраїнського рівня, так і регіонального.
2014 рік
- У номінації “Кращий винахід року у галузі нових речовин і матеріалів” перемогу отримав “Спосіб одержання похідних піримідо[4,3-b] [1,3,5] селенадіазину” (патент на винахід № 100738); автори: Кривоколиско С.Г., Фролов К.О.;
- У номінації “Кращий винахід року у Луганській області” перемогу отримав “Композиція для отримання пінопласту” (патент на корисну модель № 62919); автори: Мілоцький В.В., Мілоцький Р.В.
2015 рік
- У номінації “Кращий винахід року у Луганській області” перемогу отримав “Спосіб гальмування локомотива та система його здійснення” (патент на корисну модель № 109064); автори: Горбунов М.І, Кравченко К.О., Просвірова О.В., Слюсарєва Л.О.
2016 рік
- У номінації “Кращий винахід року у Луганській області” перемогу отримав “Спосіб керування процесом нейтралізації азотної кислоти у виробництві аміачної селітри” (патент на корисну модель № 110520); автори: Стенцель Й.І, Проказа О.І, Літвінов К.А.
2020 рік
- Дипломант конкурсу «Винахід року 2020», патент на винахід №116287 «Колодкове гальмо», автори Бойко Г.О., Бойко Т.В., Збітнєв П.В.
Найкращі винахідники університету за кількістю патентів України на винаходи і корисні моделі
1. Могила В.І. – автор 189 патентів
2. Ковтанець М.В. – автор 129 патентів
3. Бойко Г.О. – автор 65 патентів
4. Сергієнко О.В. – автор 45 патентів
5. Просвірова О.В. – автор 45 патентів
6. Марченко Д.М. – автор 41 патентів
7. Фесенко Г.В. – автор 41 патентів
8. Білошицький М.В. – автор 37 патентів
9. Михайлов Є.В. – автор 26 патентів
10. Семенов С.О. – автор 24 патентів
11. Поркуян О.В. – автор 22 патентів
ПЕРЕЛІК ПАТЕНТІВ УКРАЇНИ НА ВИНАХОДИ І КОРИСНІ МОДЕЛІ
Власник: СНУ ім. В. Даля
З питань консультацій про набуття прав на об’єкти інтелектуальної власності звертайтесь Інформаційно-аналітичний відділ, група інформаційного та патентного забезпечення – пров. фахівець Сурікова Ніна Миколаївна
- (050)189-24-67
- suriko@ukr.net
Зразки документів, необхідних для отримання охоронних документів:
- Державне підприємство “Український інститут інтелектуальної власності”. Адреса: вул. Глазунова, 1, Kиїв-42, 01601
- Державна служба інтелектуальної власності України. Адреса: вул. Урицького, 45, м. Київ-35, МСП, 03680,Україна.
- Український центр інноватики та патентно-інформаційних послуг. Адреса: б. Л.Українки, 26, м. Київ, 01133
- Закон України “Про охорону прав на винаходи і корисні моделі”
- Правила складання і подання заявки на винахід та заявки на корисну модель
- Правила розгляду заявки на винахід та заявки на корисну модель
- Патентний пошук. Перелік баз даних об’єктів промислової власності, до яких надається безоплатний доступ в Інтернеті