Доцентка кафедри політології та міжнародних відносин СНУ ім. В. Даля Олена Карчевська взяла участь у Форумі «Медіаграмотність 5.0: від викликів до рішень», що відбувся в м. Трускавці. Захід проводився DW Akademie в партнерстві з Українським інститутом медіа та комунікацій за підтримки BMZ та ЄС в рамках «Програми MediaFit для інформаційної цілісності в Південній і Східній Україні», реалізованої DW Akademie, Canal France International і LRT.
На Форумі були презентовані різні підходи та досвід щодо поширення медіаграмотності в різних сферах від освіти до бізнесу. Учасники форуму, представники міністерств освіти та науки, культури та інформаційної політики України, медійні аналітики, міжнародні експерти, журналісти, юристи, фахівці з кібербезпеки, педагоги й науковці, шукали відповіді на актуальні запитання, котрі посилять популяризацію медіаграмотності. А саме:
- які виклики стоять у сфері медіаграмотності в період війни загалом і чи варто починати планування повоєнного періоду?
- чи потрібна стратегія медіаграмотності як документ і які головні задачі/цілі цієї стратегії?
- як війна вплинула на імплементацію медіаграмотності в навчальні програми?
- чи повинна медіаосвіта бути наскрізною у вищій школі і як до цього прийти?
- як має розвиватися неформальна освіта?
- на чому загалом має бути сфокусована освіта у сфері медіаграмотності зараз та в поствоєнний період?
Олена Карчевська зауважила, що важливо імплементувати досвід переміщених навчальних закладів та поєднувати різні методики поширення таких знань. Зазначила, що в СНУ ім. В. Даля питанням медіаграмотності приділяють значну увагу ще з 2014 року: інтегрують компоненти з розвитку критичного мислення при підготовці за різними спеціальностями, систематично й в різних форматах розвивають цифрову грамотність студентів, формують навички з кібербезпеки. Така увага до формування інфообізнаності була обумовлена регіональною специфікою й поствоєнною розгубленістю молоді. Зараз студети університету активно долучились до кібервійськ нашої держави та протистоять інформаційним атакам ворога.
В Університеті є чітке розуміння того, що об’єднання зусиль держави, навчальних закладів, громадянського суспільства та міжнародних партнерів посилює потенціал української держави у протистоянні інформаційної агресії росії й сприяє поширенню інформаційного, відкритого суспільства.